Tajemniczy narkotyk dotarł do Polski. Ludzie zmieniają się w zombie, szokujące nagranie krąży w sieci [WIDEO]

Narkotyk, który dotarł do Polski, od lat dziesiątkuje młodzież w Stanach Zjednoczonych. Czy to początek ery żywych trupów w kraju?

Narkotyk zombie już w kraju?

Nowym narkotykiem okazał się fentanyl, który jest najsilniejszym na świecie środkiem przeciwbólowym. Eksperci twierdzą, że szybkość uzależniania się od niego można liczyć w dniach.

W Stanach Zjednoczonych okazał się istną plagą. W ubiegłym roku, przez przedawkowanie fentanylu zmarło 112 tys. osób. Narkotyk zapukał już do polskich drzwi, ale czy zdążymy odpowiednio na niego zareagować?

Fentanyl powoduje zatrzymanie krążenia i zatrzymanie oddechu praktycznie do zera. Osoba, która przedawkuje ten narkotyk, po prostu zasypia i już nigdy się nie budzi. Do tej pory nie mieliśmy zbyt wielu przypadków w kraju, gdzie dowiedziono by, że śmierć nastąpiła właśnie przez przedawkowanie tego środka.

W maju zatrzymano w Żurominie kilka osób, które mają odpowiadać za produkcje właśnie tej substancji. Również nie tak dawno śledczy badający sprawę śmierci 19-latki z Poznania z listopada ubiegłego roku, potwierdzili, że przyczyną zgonu dziewczyny był właśnie fentanyl. To pierwsze takie potwierdzenie w Polsce.

Pierwsze przypadki

Dyskusja nad nowym narkotykiem nabrała tempa, kiedy po sieci zaczął krążyć film, na którym widać dwóch mężczyzn słaniających się na nogach na ulicach Poznania. Sposób, w jaki się zachowywali, mocno wskazuje na to, że przyczyną ich stanu może być właśnie narkotyk-zombie.

Mężczyźni przypominali obraz z ulic Filadelfii, który większość internautów miała już okazje zobaczyć. Ulice miasta przeżywają ogromny kryzys opioidowy, który lata temu wymknął się spod kontroli. Chodniki zalane są „zombiakami”, które zastygają w dziwnych pozycjach po zażyciu fentanylu. Mimo wielu podjętych prób, walki z plagą powodowaną przez ten narkotyk, skala problemu wcale się nie zmniejsza.

Czy nad Polską wisi to samo widmo narkotycznej plagi? Paradoks polega na tym, że takich środków nie trzeba nawet kupować u dealera. Dostęp do leków opioidowych w kraju jest dziecinnie prosty. W dobie recept, wystawianych przez internetowych lekarzy, nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który z pacjentów potrzebował leku do uśmierzenia bólu, a który z nich potrzebował go, bo chciał się znaleźć na haju.

Jeśli politycy zareagują w porę, być może skala uzależnień nie będzie rosła z taką prędkością jak za oceanem, ale czy nie będzie to dla nich dobrze opłacalny biznes?

Źródło: WP

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

1 Odpowiedzi na Tajemniczy narkotyk dotarł do Polski. Ludzie zmieniają się w zombie, szokujące nagranie krąży w sieci [WIDEO]

  1. Gracjana pisze:

    „TEMPO” a nie „tępo”!!! „Dyskusja nad nowym narkotykiem nabrała tępa, kiedy po sieci zaczął krążyć film…” Jaki wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *