Szymon Majewski o nowym marszałku Sejmu. Ale było też o Kukizie. Dosadnie!

Szymon Majewski udzielił wywiadu serwisowi jastrzabpost.pl. Dziennikarz porównał polityczne kariery Pawła Kukiza i Szymona Hołowni.

Jak do tej pory Szymon Hołownia może uznać wejście w politykę za niezwykle udany ruch. Lider Polski2050 mocno przyczynił się do bardzo dobrego wyniku Trzeciej Drogi w jesiennych wyborach parlamentarnych. Koalicja z PSL-em okazała się udanym posunięciem, które zaowocowała odsunięciem od władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Trudno wymarzyć sobie lepszy początek. Szymona Hołownię docenił też Szymon Majewski.

Szymon Hołownia osiągnął też duży sukces indywidualny i już na początku swojej przygody z polityką może zapisać piastowanie urzędu Marszałka Sejmu. PiS może sobie kpić, z „rotacyjnego marszałka”, ale umówmy się – dziś za choćby ćwiartkę etatu Hołowni daliby się pokroić. I dobitnie świadczą o tym żenujące krzyki w kierunku szefa Polski 2050 w stylu „Mam talent” albo „puknij się w głowę”.

Hołownia imponuje. Od pierwszego posiedzenia ogarnia swoją pracę, wie co i jak, nie widać po nim szczególnej tremy debiutanta. I trzyma ciśnienie. Nie daje się wyprowadzić z równowagi prymitywnym zaczepkom posłów PiS, ale celnie ripostuje zachowując przy tym pełną kulturę. Miła odmiana, dzięki której można poczuć, że ktoś otworzył okno w zadymionym od burackich zachowań pomieszczeniu.

Szymona Hołownię docenił też Szymon Majewski. Dziennikarz i satyryk jest pod dużym wrażeniem politycznej kariery swojego kolegi. – To jest wspaniała historia, bo po paru latach jego pracy jest to zwieńczenie jego drogi, trzeciej drogi. Ciekawe. Ta rola marszałka – nie wiem, czy jest dla niego, bo marszałek nie ma zbyt wielu możliwości przemówień, a Szymon jednak je lubi. Marszałek to jest trochę taki księgowy Sejmu, musi to ogarnąć. Ale on ma być rotacyjnie, więc później może będzie mógł sprawdzić się w mowach, a gładko mu to idzie – stwierdził prezenter w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

– To niesamowite. Znam Szymona, nie wiem, jak mu się to wszystko układało, może to jest naturalna ścieżka dla niego. Ja bym do polityki nie szedł, ale każdy ma inny wybór. On to zrobił i rzeczywiście mu to wyszło. Więc coś w nim drzemało – potrzeba tych korytarzy, mównic, może samej idei również. Dużo osób zgadza się z tym, co mówi, pięknie mówi, rzeczywiście jest w tym dobry — przyznał.

Szymon Majewski nie był jednak taki wylewny, gdy usłyszał pytanie o Pawła Kukiza. Był raczej zwięzły i dosadny. – To nie są dla mnie oczywiste ścieżki. Ludzie, którzy występują gdzieś, nagle gdzieś idą. Ale ja bym tych losów w ogóle nie porównywał. Kukiz jest dla mnie postacią tragiczną – podsumował.

Źródło: jastrzabpost.pl

 

 

Jedna odpowiedź na Szymon Majewski o nowym marszałku Sejmu. Ale było też o Kukizie. Dosadnie!

  1. Zdzislaw pisze:

    Mamy powiedzenie ,, nawet przechodząc połowę drogi życiowej , jest czas aby zawrócić i trafić na te właściwą drogę ,, TRZECIĄ DROGĘ…!!! WŁAŚCIWY człowiek na właściwym miejscu Szymon Hołownia Marszałek Sejmu , dumą i chluba Polaków 🙏🙏🙏👍👋👋👋

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *