Szymon Hołownia tylko wspomniał o szatanie, posłanka PiS wniebowzięta. „Nikt tak trafnie nie określił Donalda Tuska”

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział dwa słowa o szatanie. Anna Gembicka z PiS myślała, że to o Donaldzie Tusku.

Politycy są pełni obaw o frekwencję podczas czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia metaforycznie opisał całą sytuację odpowiadając na pytanie o mobilizację elektoratów. Z badań wynika, że wyborcy Polski 2050 są najsłabiej zmobilizowani.

Mamy wszyscy powody do bardzo realnych zmartwień – powiedział. – Szatan układał ten kalendarz wyborczy, bo on nie służy demokracji. To demobilizuje tych, którzy powinni w demokracji uczestniczyć. Nie można ludziom fundować wyborów raz na trzy miesiące, bo w ten sposób zepsuje się demokrację – tłumaczył.

Tak jak nie można urządzenia co chwilę włączać i wyłączać, bo je się w końcu zepsuje. Ono musi mieć możliwość podziałania w normalnym trybie i musimy z tego wyciągnąć wnioski – wyjaśniał.

Posłanka PiS nie ogrania

Gazeta.pl opisuje wymianę zdań, która miała miejsce w trakcie środowego posiedzenia Sejmu. Anna Gembicka z PiS nie ogarnęła do końca metafory o szatanie. Druga opcja jest taka, że ma tak krótką pamięć, że nie pamięta, kto przesuwał termin wyborów samorządowych.

Muszę pochwalić marszałka Hołownię, bo dawno nikt tak trafnie nie określił Donalda Tuska. Otóż w poniedziałek pan marszałek stwierdził, że to szatan jakiś wymyślił, żeby wybory samorządowe były po Wielkanocy i że powinien być pokój w piekle dla tego, kto tak wyznacza wybory. Może nazwanie Donalda Tuska szatanem to lekka przesada, chociaż może pan wie o czymś, czego my nie wiem – powiedziała.

Zdumiony taką interpretacją Szymon Hołownia wyjaśnił posłance, co dokładnie miał na myśli.

Niezbyt precyzyjnie pani wysłuchała mojej wypowiedzi oraz metafory. A kto pierwszy przesunął wybory samorządowe, aby zapewnić sobie stołki i miejsca w taki sposób, aby doszło do tego nieszczęśliwego dla polskiej demokracji zbiegu? – zapytał.

Przypomnijmy, że Nowogrodzka przesunęła wybory samorządowe na wiosnę, bo liczyła na wygraną w wyborach parlamentarnych i na tej fali miała ruszyć na szlak wyborczy.

Źródło: Gazeta.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Szymon Hołownia tylko wspomniał o szatanie, posłanka PiS wniebowzięta. „Nikt tak trafnie nie określił Donalda Tuska”

  1. Leszek pisze:

    A) Odruchy warunkowe pisowców są tyleż typowe co nadal zdumiewające. B) Co do Tuska, jak w znanej anegdocie: „Szatan, nie kogut”!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *