Szymon Hołownia krytykuje Rafała Trzaskowskiego. Zgadliście, chodzi o symbole religijne w urzędach. „Zbędna decyzja”

Rafał Trzaskowski zdecydował, że symbole religijne znikną z warszawskich urzędów. Szymon Hołownia skomentował ruch prezydenta stolicy.

Warszawskie urzędy są wolne od symboli religijnych na mocy rozporządzenia podpisanego przez Rafała Trzaskowskiego. Decyzja prezydenta Warszawy wywołała sporo emocji w mediach społecznościowych. – Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które przyjęło taki dokument – powiedziała Monika Beuth, rzeczniczka ratusza. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia nie wcisnął przycisku „Jestem na tak!”.

„Zbędna decyzja”

W piątek 17 maja Szymon Hołownia pojawił się we Wrocławiu. Podczas konferencji prasowej odniósł się do decyzji stołecznego magistratu.

Uważam, że to jest zbędna decyzja. Uważam, że każdy z urzędników doskonale wie, jak się zachować, aby urząd był miejscem, w którym się sprawuje władzę lokalną dla każdego, niezależnie od tego, jakiej wiary i wyznania jest – powiedział cytowany przez pap.pl

W ocenie lidera Polski 2050, Polska „nie potrzebuje kolejnej wojny o krzyże”.

Naszą odpowiedzialnością powinno być dzisiaj deeskalowanie sytuacji, obniżanie napięcia, a nie odpalanie kolejnych pól, na których Polacy znowu mogą się ze sobą poróżnić. Dlatego uważam, że to jest decyzja, z którą – jeśli jest do niej umotywowanie i jakaś podstawa prawna – pewnie należało się wstrzymać, może głębiej ją przedyskutować – stwierdził.

Barbara Nowak komentuje

Po decyzji Rafała Trzaskowskiego sieć została dosłownie zalana przez komentarze. Była małopolska kurator Barbara Nowak skomentowała ją w swoim stylu.

Terminator Trzaskowski w ostatecznym natarciu! Niszczył już młodych oddając ich w ręce deprawatorów z Lgbt, czas zniszczyć Warszawę! Nie dali rady bolszewicy w 1920, czy Niemcy hitlerowskie mordując i burząc stolicę? Trzaskowski rusza na bój z tradycją, historią, przeciw Polsce! – czytamy.

Rafał Trzaskowski stawia się na pozycji wolnościowca, a faktycznie wprowadza współczesną cenzurę. Bo, czym jest wprowadzanie zakazu symboli religijnych, krzyża? To jest dyskryminacja w czystej postaci – powiedziała na konferencji prasowej Małgorzata Gosiewska.

Każdy, kto przychodzi do urzędu załatwić swoją sprawę, ma prawo czuć się jak w neutralnym urzędzie. Po prostu – odpowiadał Rafał Trzaskowski. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: pap.pl, WP.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *