Szokujące sceny w Warszawie. Aktywiści zablokowali ulicę, a potem „do akcji” wkroczyli wściekli kierowcy. „Festiwal przemocy” [WIDEO]

Ostatnie Pokolenie w niedzielę zablokowało Wisłostradę. Dzień później aktywiści pojawili się na ruchliwej ulicy Czerniakowskiej. Cierpliwość się skończyła.

Kolejna akcja aktywistów

Ostatnie Pokolenie stało się zmorą wielkich miast. Aktywiści regularnie blokują ulice, najczęściej w godzinach szczytu.

Zaczynali od mostów, w niedzielę blokowali Wisłostradę, a w poniedziałek za cel obrali sobie ulicę Czerniakowską. Ubrani w pomarańczowe kamizelki rozsiedli się na ruchliwej ulicy i sparaliżowali jedną z głównych warszawskich dróg.

Kierowcy utknęli. Musieli pogodzić się z faktem, że nie dojadą dziś na czas do szkół czy do pracy. Cierpliwość niektórych z nich okazała się dość krótka, ponieważ po chwili oczekiwania na jakiś ruch ze strony Ostatniego Pokolenia zareagowało ze sporą agresją.

Koniec cierpliwości kierowców

W pewnej chwili jeden z kierowców wyjął z samochodu gaśnicę, odbezpieczył ją i skierował w stronę aktywistów Ostatniego Pokolenia. Inni, którzy stracili cierpliwość, pluli w stronę aktywistów, ciągnąc ich po ziemi. Motocyklista oczekujący na przejazd, próbował przestraszyć blokujących przejazd sugerując, że zaraz ich potrąci.

Na blokadzie Czerniakowskiej kierowcy urządzili festiwal przemocy. Policja odwróciła wzrok – czytamy na profilu X Ostatniego Pokolenia.

Aktywiści ostatnimi czasy dali się we znaki warszawskim kierowcom, stąd reakcje stają się coraz to bardziej agresywne.

Blokując drogi, pokazujemy mieszkańcom dużych miast, jak wygląda problem z dojechaniem do biura, szkoły czy sklepu, stale dotykający 20 procent wykluczonych komunikacyjnie Polaków – wyjaśniają aktywiści.


Swoje blokady popierają postulatami, które min. przewidują stworzenie biletu miesięcznego w cenie 50 zł, którym będzie można przemieszczać się w całym kraju. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane służby. Ostatnie Pokolenie poinformowało policje, że doszło do spryskania ich substancją, prawdopodobnie będącą podobną do gazu pieprzowego. Oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie poinformował, że funkcjonariusz nie odnotowali obrażeń wśród uczestników, podczas interwencji.


Poinformowano również, że przeciwko Ostatniemu Pokoleniu zostanie sporządzone odpowiednie wnioski do sądu, za popełnienie wykroczeń tamowania i utrudniania ruchu na drodze publicznej.

Źródło: X

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

2 Odpowiedzi na Szokujące sceny w Warszawie. Aktywiści zablokowali ulicę, a potem „do akcji” wkroczyli wściekli kierowcy. „Festiwal przemocy” [WIDEO]

  1. Merlin pisze:

    „Żądamy przeniesienia 100% środków z nowych autostrad na transport regionalny ” I będą tak protestować ,dopóki nie kupią pierwszego samochodu. Później będą psioczyć ,że za mało dróg pobudowano w Polsce.

  2. kunterK pisze:

    gdzie sa rodzice tych rozchochoconych nicnierobieniem niemądrych dzieciaków??? goopue dzieci zawsze były wykorzystywane przez różne organizacje „eko” ale kiedyś byli rodzice by ich wychować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *