Świadek tragedii na A1 ujawnia, TAK zachowywał się po wypadku kierowca BMW. „Siedział jak szczur”

Nie milkną echa wypadku na trasie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko. Tragedię spowodował pędzący ponad 250 km/h kierowca bmw Sebastian Majtczak. – Siedział jak szczur – komentuje świadek zdarzenia.

Tragedia na A1

Do tragedii na trasie A1 doszło w sobotę 16 września wieczorem. Trzyosobowa rodzina, w tym pięcioletnie dziecko, wracała znad morza do domu w Myszkowie. Ich auto zostało uderzone przez pędzący z prędkością ponad 250 km/h samochód.

W wyniku zderzenia, auto rodziny uderzyło w barierki. Doszło do pożaru, a rodzina zginęła. W sprawie jest wiele kontrowersji i niejasności. Sprawca, kierowca bmw Sebastian Majtczak, miał czas, by zniknąć. Pojawiają się doniesienia, że przebywa teraz za granicą. Teraz jest teraz ścigany listem gończym.

Uruchomiliśmy wszystkie możliwe działania. Na moje polecenie prokurator krajowy kontaktował się z kierownictwem policji – została wydana tzw. czerwona nota Interpolu, zastosowany Europejski Nakaz Aresztowania – to sprawa czasu, gdy sprawca zostanie zatrzymany – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Jak zachowywał się Sebastian Majtczak?

Portal „Fakt” dotarł do świadków tragicznego wypadku na A1. Chcieli zachować anonimowość, ale zgodzili się opowiedzieć o tym dramatycznym zdarzeniu.

Samego uderzenia nie widzieliśmy, ale mijało nas bmw. Przy aucie z rodziną byliśmy jakieś półtorej minuty później, lecieliśmy pomóc – mówi jedna z kobiet. Jak przyznaje, sądziła, że sprawa jest oczywista.

Zresztą już 17 września myśleliśmy, że wszystko jasne, ale… niestety. Już rozumiemy, dlaczego policjantka nawet nie chciała od nas danych. Podeszła, zapytała, czy widzieliśmy samo uderzenie, my powiedzieliśmy, że nie, więc sobie poszła – ocenia kobieta. – Dali mu czas, żeby uciekł. Jestem przerażona tym, w jaki sposób policja postąpiła – kwituje gorzko.

Kobieta zwróciła też uwagę, jak po wypadku zachowywał się kierowca bmw, poszukiwany listem gończym Sebastian Majtczak.

Nawet nie wyszedł do nas, by cokolwiek pomóc. Nic. Siedział jak szczur przy aucie, 200 metrów dalej – relacjonuje. – Początkowo myśleliśmy, że to ktoś, kto potrzebuje pomocy, że mu coś się stało. Naszym zdaniem ten człowiek z bmw w czasie, kiedy czekaliśmy na służby, dzwonił gdzie trzeba – zastanawia się kobieta. – Jego „plecy” też mają krew na rękach. Nie mogę tego przeżyć, ciężko to odpuścić, zrozumieć – kwituje z żalem.

Źródło: Fakt

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

2 Odpowiedzi na Świadek tragedii na A1 ujawnia, TAK zachowywał się po wypadku kierowca BMW. „Siedział jak szczur”

  1. Radosław pisze:

    DOZYWOCIE dla bezmozga z BMW.
    Tu nie ma niemieckich autostrady , żeby pędzić z taką prędkością. Jeśli nie dożywocie , to będzie znaczyło , że bezmozg ma znajomości. To wtedy je..ć ten system niesprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *