Zbigniew Ziobro gwiżdże sobie na sądowy zakaz. Stanowcza reakcja Naczelnej Rady Adwokackiej. „Skrajnie niebezpieczne”

Zbigniew Ziobro otrzymał sądowy zakaz wypowiadania się o Agnieszce Holland i jej filmie „Zielona Granica”. Chodzi dokładnie o wpisy „w których następowałyby nawiązania, zestawienia lub porównania ze zbrodniczymi reżimami”. Mimo tego polityk niewiele sobie z tego robi. Zareagowała więc na to Naczelna Rada Adwokacka. „Przypominam, że równość wobec prawa, w tym podporządkowanie się orzeczeniom sądowym, dotyczy każdego obywatela, bez względu na status społeczny czy sprawowaną funkcję” – napisał w komunikacie prezes rady Przemysław Rosati.

Zbigniew Ziobro ma w nosie polskie sądy?

Wspomniana decyzja sądu nie powstrzymuje polityka Suwerennej Polski. Zbigniew Ziobro podczas konferencji w Tomaszowie Mazowieckim powiedział, że „pani Agnieszka Holland, atakując Straż Graniczną i Wojsko Polskie, używa języka wprost zapożyczonego ze stalinowskiej propagandy”.

Do tego złamania złamania zakazu sądu odniosła się Naczelna Rada Adwokacka. „W związku z publicznymi wypowiedziami Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego przypominam, że równość wobec prawa, w tym podporządkowanie się orzeczeniom sądowym, dotyczy każdego obywatela, bez względu na status społeczny czy sprawowaną funkcję” – napisał w komunikacie prezes rady Przemysław Rosati. „Skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla porządku prawnego są publiczne wypowiedzi osób pełniących wysokie funkcje państwowe, w których zapowiadane lub sugerowane jest nierespektowanie i niewykonywanie orzeczeń sądowych. Takich stwierdzeń nie usprawiedliwia żadna okoliczność, w tym kampania wyborcza” – dodał.

Podważenie zaufania obywatel do prawa

Rosati podkreślił, że takie działanie – czyli ignorowanie decyzji sądu przez znanego polityka – podważa zaufanie obywatela do państwa i jego instytucji. Jest też niejako zachętą do tego, by nie przejmować się takimi decyzjami sędziów.

„Autor takich wypowiedzi albo nie rozumie istoty demokratycznego państwa prawnego i zasady trójpodziału władzy, albo świadomie te wartości kwestionuje. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku pokazuje brak rękojmi prawidłowego wykonywania władzy publicznej w interesie obywateli, zgodnie z porządkiem konstytucyjnym Rzeczypospolitej Polskiej” – napisał Rosati.

„Apeluję o zaniechanie populistycznych wypowiedzi i pozbawionych podstaw merytorycznych ataków na władzę sądowniczą oraz wzywam do respektowania orzeczeń sądów wydawanych w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” – stwierdził.

Źródło: wp.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

4 Odpowiedzi na Zbigniew Ziobro gwiżdże sobie na sądowy zakaz. Stanowcza reakcja Naczelnej Rady Adwokackiej. „Skrajnie niebezpieczne”

  1. maciej pisze:

    Pioter trolu, wypisujesz juz takie bzdury ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac, poki co to prokuratura,policja , sady, i folwark Pani Przylebskiej jest skorumpowany i wykonujepolecenia z Nowogrockiej o czym wszyscy wiedza. Pisza juz o tym zagraniczne media (nie zwiazane z Tuskiem czy jego zwolennikami, nie zwiazane z Kremlem, Bruksela, Berlinem i o czym Ty tam jeszcze bredzisz) Czy jestes tak slepy czy za przyslowiowa zlotowke dalej bedziesz z siebie robil ……… ?! Chlopie poczytaj cos, zobacz jakis dobry film, nie ogladaj TVpis i nie sluchaj ludzi ktorzy teraz sie tytuluja zbawcami narodu, a jeszcze nie dawno pelnili funkcje w PZPR czy przespali stan wojenny . Czytajac Twoje wpisy mozna dojsc do wniosku ze masz problemy z postrzeganiem rzeczywistosci , wspolczuje .

  2. Czytelnik pisze:

    Panie Ziobro tworzycie rzeczywistość rodem z Folwarku zwierzęcego Orwella wszystkie zwierzęta są równe ale świnie są równiejsze.

  3. Piotr pisze:

    Ma święta rację, że gwizdze na papugi ryżego. Tylko idiota wierrzy, ze obywatele maja zaufanie do kasty w służbie ryżego, a resortowe dzieci, roatopodobne, niech sobie wyja ze złości, i na nich przyjdzie kryska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *