Śpiewak triumfuje, Wojewódzki i Palikot skazani. „Koniec zbijania fortuny na reklamowaniu trucizny”

Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski zostali skazani na karę grzywny. Chodzi o naprawdę duże pieniądze.

Śpiewak doniósł na Palikota i Wojewódzkiego

Na początku kwietnia media obiegła sensacyjna informacja dotycząca Kuby Wojewódzkiego, Janusza Palikota oraz ich wspólnika Tomasza Czechowskiego. Trio prowadzi Manufakturę Piwa, Wina i Wódki i często reklamuje w zaskakujący sposób alkoholowe produkty.

Problem w tym, że w myśl polskiego prawa zabronione jest reklamowanie alkoholi mocniejszych niż piwo.

Zakaz dotyczy zarówno firm, jak i osób. Co więcej, nie wolno nawet promować przedsiębiorstw, które w swoim wizerunku reklamowym wykorzystują nazwę, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie związane z napojem alkoholowym, jego producentem lub dystrybutorem. Za taką reklamę grozi nawet 500 tys. zł grzywny.

Prokuratura postawiła całej trójce zarzuty, do czego doprowadził aktywista i działacz społeczny Jan Śpiewak. – Kochani mamy to! Krol TVN Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z mojego zawiadomienia staną przed sądem!! Dostali zarzuty prokuratorskie za nielegalną reklamę wódki. Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce cieszył się aktywista.

Palikot nic nie wie

I Jan Śpiewak cieszy się dalej, ponieważ sprawa ma swój finał. Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny – czytamy w wyroku. Co więcej, Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

– Nareszcie, koniec zbijania fortuny na reklamowaniu trucizny – skomentował Jan Śpiewak. – To było dwóch facetów ponad prawem, którzy jako pierwsi złamali tabu reklamowanie wódki, co jest prawnie zakazane. Cały ich model biznesowy był oparty na tym przestępstwie – dodał działacz na łamach „Super Expressu”.

Co ciekawe, Janusz Palikot twierdzi, że o żadnym wyroku nie wie. – Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuję niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP – napisał Palikot w oświadczeniu przesłanym „Super Expressowi”.

Źródło: Se.pl

1 Odpowiedzi na Śpiewak triumfuje, Wojewódzki i Palikot skazani. „Koniec zbijania fortuny na reklamowaniu trucizny”

  1. Kryspina pisze:

    Brawooooo!!!!!!Zdążyłam przed końcem mojego życia usłyszeć tak dosadne słowa o alkoholikach a raczej producentach alkoholu ,to jest i tak jedno.Nic dodać ,nic ująć.Pan Śpiewak w programie Punkt Widzenia jasno i dobitnie powiedział to co czują ludzie nietolerujacy pijaństwa,rozrób,IT..Z alkoholem wiąże się dużo różnych nieszczęść.Trudno je tu wymienić,bo jest ich tak dużo.Ci panowie co go produkują powinni wiedzieć,że alkohol szkodzi „zabija rodziny” ,ludzi ,czasami nie zdających sobie sprawy z uzależniania się od niego.Zamykani są potem w więzieniach,tylko dlatego,ze stali się ofiarami producentów alkoholu za przyzwoleniem państwa .A my społeczeństwo tych ludzi utrzymujemy w tych więzieniach.Dzieci są niedożywione w takich alkoholizmu h rodzinach,bo alkohol i papierosy są dla rodziców a dzieci są głodne nieubrana i niezaopiekowane.I Ci panowie producenci na całym świecie ,dobrze o tym wiedzą,ale kasa,kasa,kasa, to się tylko dla nich liczy.To oni powinni spłacać te więzienia,te głodne dzieci i te maltretowane kobiety.Brawo panie Śpiewak.Doczekalam się mądrego ,młodego Polaka,który jak żyje 73 lata,jest pierwszym człowiekiem ,który powiedział całą prawdę o producentach,alkoholizmie i całej tej gehennie jaka przeżywają mieszkańcy mieszkający w pobliżu sklepów z alkoholem.Mam nadzieję,że politycy zmądrzeją i zacznie się ten dziki kraj zmieniać w piękny kraj ludzi trzeźwych ,mądrych i odpowiedzialnych za społeczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *