Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot na celowniku prokuratury. Wiadomo, kto złożył doniesienie

Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski usłyszeli zarzuty. Ma to związek z reklamowaniem przez nich wódki w mediach społecznościowych.

Reklamowe kłopoty

Kuba Wojewódzki od lat jest w czołówce polskiego show biznesu. Dziennikarz i showman wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, czego najlepszym dowodem są kolejne sezony jego autorskiego programu emitowanego w telewizji TVN. Ale Wojewódzki nie ogranicza się tylko do działalności telewizyjnej.

Jest on również aktywny w mediach społecznościowych, które czasami służą mu za narzędzie reklamy (na Instagramie obserwuje go 1,5 mln osób)

Wojewódzki zajmuje się też innymi biznesami. Jednym z nich jest Manufaktura Piwa Wódki i Wina, którą prowadzi wraz z Januszem Palikotem i Tomaszem Czechowskim. Trio często reklamuje w zaskakujący sposób alkoholowe produkty. Problem w tym, że w myśl polskiego prawa zabronione jest reklamowanie alkoholi mocniejszych niż piwo. Zakaz dotyczy zarówno firm, jak i osób. Co więcej, nie wolno nawet promować przedsiębiorstw, które w swoim wizerunku reklamowym wykorzystują nazwę, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie związane z napojem alkoholowym, jego producentem lub dystrybutorem. Za taką reklamę grozi nawet 500 tys. zł grzywny.

Wojewódzki i jego kompani mają teraz przez to poważny problem, bo reklamowali alkohol w swoich mediach społecznościowych. — We wszczętym postępowaniu potwierdzono zarzuty dotyczące sprzecznej z obowiązującymi przepisami reklamy wysokoprocentowych napojów alkoholowych, na profilach w serwisie społecznościowym, należących do Jakuba W., Janusza P. i Tomasza Cz. To przestępstwo z art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości powiedział „Super Expressowi” Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokuratura postawiła całej trójce zarzuty, do czego doprowadził aktywista i działacz społeczny Jan Śpiewak. „Król TVN Kuba W. i Janusz P. z mojego zawiadomienia staną przed sądem!! Dostali zarzuty prokuratorskie za nielegalną reklamę wódki. Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce” — chwalił się na Twitterze latem ubiegłego roku.

Wygląda na to, że aktywista spełnił swoje marzenie, czym pochwalił się w czwartek w mediach społecznościowych.

– Kochani mamy to! Krol TVN Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z mojego zawiadomienia staną przed sądem!! Dostali zarzuty prokuratorskie za nielegalną reklamę wódki. Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce. To dowód na to, że nie wolno się poddawać, bać pozwów (Palikot chce mi zamknąć usta pozwem na sto tysięcy) i tylko bezkompromisowe działanie może coś zmienić. Teraz pora na resztę celebryckiej patologii, która z reklamowano trucizny zrobiła sposób na zdobycie fortun – napisał Śpiewak.

Kilka godzin później Janusz Palikot opublikował oświadczenie. Alkohol jest dla ludzi. Ale zawsze powtarzam – degustuj, nie chlej. Nigdy nie namawiałem i nie będę namawiał do picia alkoholu, ale nie widzę nic zdrożnego w tym, by dzielić się swoją wiedzą o alkoholach, inspirować do ich nieoczywistych zastosowań w kuchni, czy pokazywać miejsca i historie związane z alkoholem – wytłumaczył na Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Janusz Palikot (@januszpalikot)

Źródło: Se.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *