Sąd nie miał litości. Michał Wiśniewski skazany na bezwzględne więzienie. „Będziemy składać wnioski apelacyjne”

Michał Wiśniewski popadł w duże tarapaty. Warszawski sąd skazał lidera Ich Troje na bezwzględne więzienie. Powód? Dawna pożyczka w SKOK Wołomin.

Szał na Ich Troje

Michał Wiśniewski – o życiu i twórczości tego muzyka pewnie mogłaby powstać naprawdę mocna książka.

Czy się to komuś podoba czy nie, przez kilka ładnych lat, gdy Ich Troje było na topie, mieliśmy do czynienia ze zjawiskiem. Zespół był dosłownie wszędzie, koncertował niemal bez przerwy i zdobył popularność, jakiej w w ciągu kolejnych lat (aż do dziś) nie powtórzył nikt. A trzeba to docenić tym bardziej, że główne radiostacje w kraju udawały, że grupy nie ma. Muzyka „Ich Troje” mogła się podobać albo nie, ale – podkreślmy to jeszcze raz – to było szaleństwo.

Z tego szaleństwa lepiej i gorzej korzystał lider grupy, Michał Wiśniewski. Media w tamtych czasach (początku lat 00′) żyły jego trudną przeszłością, romansami, zarabianymi pieniędzmi i programami. Bo Wiśniewski swoją popularność wyciskał jak cytrynę – były reklamy telewizyjne, był ślub, który pokazała telewizja, był wreszcie program „Jestem jaki jestem”, w którym Wiśniewski i jego rodzina byli kręceni przez ekipę TVN-u, jakby byli w „Big Brotherze”. „Na show zdecydowałem się dla pieniędzy – zawsze mówiłem to szczerze. To było ponad milion dolarów. Podnieść milion dolarów – nie ma takiego człowieka, który by nie podniósł” – mówił po latach w rozmowie z Kamilem Bałukiem.

Problemy Wiśniewskiego

Dziś Michał Wiśniewski bez ogródek mówi o swojej przeszłości i problemach – tych finansowych, jak i alkoholowych. Wygląda jednak na to, że czerwonowłosy wokalista znów popadł w poważne tarapaty. Warszawski sąd skazał lidera Ich Troje na 1,5 roku bezwzględnego więzienia i łącznie aż 80 tys. zł grzywny za wyłudzenie 2,8 miliona złotych ze SKOK Wołomin. Chodzi o sprawę sprzed 17 lat.

Na zeszłotygodniowej rozprawie prokurator zawnioskował o 1,5 roku pozbawienia wolności i ponad 22,5 tysiąca złotych grzywny. Wiśniewski był w szoku. – Różnimy się z panem prokuratorem w oglądzie tej sprawy. Ja się czuję niewinny, a on żąda 1,5 roku więzienia. To wiąże się ze strachem, ale nie przed więzieniem czy karą, a przed niesprawiedliwością – powiedział „Super Expressowi”.

W poniedziałek ziścił się najczarniejszy do Wiśniewskiego scenariusz. Sąd wymierzył mu karę bezwzględnego więzienia na 1,5 roku, a do tego aż 60 tys. zł grzywny, a dodatkowo pokrycie kosztów sądowych w kwocie 20 tys. zł.

– W ciągu tygodnia zostanie złożony wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku. Będziemy składać wnioski apelacyjne. Klient konsekwentnie nie przyznaje się do winy i trudno w odczuciu obrony, aby mu tę winę przypisywać. Tę kwestię będzie ewentualnie rozpatrywał sąd apelacyjny – powiedział po rozprawie mecenas Michał Orlikowski. – Kara 1,5 roku po 17 latach od przypisanego aktem oskarżenia czynu dla osoby niekaranej może się w ocenie niektórych jawić jako surowa – dodał prawnik cytowany przez „Super Express”.

Źródło: Se.pl

Jedna odpowiedź na Sąd nie miał litości. Michał Wiśniewski skazany na bezwzględne więzienie. „Będziemy składać wnioski apelacyjne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *