Są skargi, KRRiTV przyjrzy się Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. „Zarzuty dotyczą…”

Do KRRiTV wpłynęły skargi po Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. Chodzi w tym wypadku o skecz Kabaretu Młodych Panów.

Papuga nie gryzła się w język

Kabareciarze, którzy w weekend pojawili się na scenie podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej transmitowanej przez Polsat nie oszczędzali polityków. Kabaret Młodych Panów wplótł polityczne aluzje do skeczu, którego bohaterem był właściciel sklepu zoologicznego. Okazało się, że papużka, którą sprzedał klientowi, wykrzykiwała wulgarne hasła dotyczące obozu władzy.

– J***ć PiS! – usłyszeli widzowie, co spotkało się zresztą z ich entuzjastyczną reakcją. – Kaczyński, będziesz siedział! – wolała dalej ukryta w pudełku papużka. Klient skarżył się, że „boi się okno otworzyć” z powodu wulgarnej papugi.

– Niech pan wróci do domu z papugą, niech pan ją ustawi przed telewizorem i włączy jej TVP Info. Po tygodniu będzie nadawała na Tuska! – poradził sprzedawca. Warto zwrócić uwagę, że całość „szła” na żywo i wulgaryzmy nie były cenzurowane.

Co ciekawe, występ Kabaretu Młodych Panów, który wywołał w sieci lawinę komentarzy nie pojawił się na w sieci na oficjalnym kanale stacji Polsat, choć można tam znaleźć występy innych kabaretów. Serwis Wirtualne Media postanowił skontaktować się z rzecznikiem telewizji Zygmunta Solorza i zapytać o wulgaryzmy zawarte w skeczu.

Skargi w KRRiTV

– Telewizja Polsat nie była organizatorem tej imprezy, więc co oczywiste nie odpowiadamy za jej organizację, program itd. Jedynie transmitowaliśmy wydarzenie, które było realizowane „na żywo” – przekazał Tomasz Matwiejczuk. Wymowne.

Głos w sprawie kontrowersyjnego występu zabrali też sami kabareciarze w rozmowie z Wirtualną Polską. – Co tu dużo gadać: jest bardzo aktualny w związku ze zbliżającymi się wyborami, nietrudno było więc przewidzieć, że publiczność go podchwyci. Zadziałał prosty mechanizm: uderz w stół, a nożyce się odezwą: wygląda na to, że jest wiele osób, które mają podobne spojrzenie i podobne pogląd – skomentował Kabaert Młodych Panów.

Jak się okazuje, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi, które mają oczywiście związek z występem Kabaretu Młodych Panów. Chodzi konkretnie o pięć zgłoszeń. – Zarzuty dotyczą wyemitowania nieocenzurowanych wulgaryzmów. Są to skargi wyłącznie od osób indywidualnych – poinformowała „Press” Joanna Szejka z zespołu rzecznika prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zgodnie z procedurą Krajowa Rada po otrzymaniu skarg występuje do nadawcy o nagranie i zajęcie stanowiska w sprawie. Coś nam podpowiada, że Maciej Świrski nie będzie łaskawy za te żarty o PiS-ie.

Źródło: teleshow.wp.pl

2 Odpowiedzi na Są skargi, KRRiTV przyjrzy się Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej. „Zarzuty dotyczą…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *