Rydzyk też obejrzał reportaż o Janie Pawle II. Nie uwierzycie, jak go skomentował

Tadeusz Rydzyk obejrzał (albo przynajmniej tak twierdzi) reportaż TVN24 o Janie Pawle II. Redemptorysta podzielił się swoimi wrażeniami ze słuchaczami Radia Maryja.

Reportaż o JP2 wywołał burzę

Od kilku dni przez media przechodzi burza, którą wywołał reportaż „Franciszkańska 3” autorska Marcina Gutkowskiego z TVN24. Materiał sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

Oczywiście nie towarzyszy temu żadna poważna i merytoryczna dyskusja.

Obrońcy Karola Wojtyły, którzy pewnie nawet filmu nie widzieli, od razu wytoczyli działa pt. „ręce precz od papieża Polaka”. Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce i opowiada o „kochanym papieżu”, Andrzej Duda wyświetlił na Pałacu Prezydenckim wielki obraz Jana Pawła II, głos w sprawie zabrał nawet taki ekspert jak Jarosław Jakimowicz, który poszedł o krok dalej i zaczął coś wypisywać o kazirodztwie.

Do filmu Marcina Gutkowskiego odniósł się również pierwszy biznesem III RP, znany i lubiany Tadeusz Rydzyk. Toruński redemptorysta „zrecenzował” reportaż TVN24 na antenie Radia Maryja. – Dzisiaj jest następny zamach na Jana Pawła II, to atak na Kościół, naukę Chrystusa, na polską tożsamość – przemówił do swoich wyznawców Rydzyk.

Rydzyk recenzuje reportaż

Redemptorysta odnosząc się do reportażu oznajmił, że „oszczercze programy i publikacje” nie są robione w „polskim duchu”. Twierdzi on również, że odpowiadają za nie „niepolscy Polacy”. – Atak na św. Jana Pawła II to uderzenie w nasz największy autorytet – zaznaczył.

Rydzyk stwierdził również, że reportaż jest kolejną próbą zniszczenie Kościoła. – Gdyby Jan Paweł II miał coś na sumieniu, to oni nie strzelaliby do niego, tylko wyciągnęliby te papiery. Młodzi ludzie nie znają Jana Pawła II i to jest też walka o młodzież, o przyszłość. Oczernianie go to jest drugi zamach na papieża ocenił szef Radia Maryja.

Po tej recenzji Rydzyk płynnie przeszedł do tematu, który interesuje go najbardziej tzn. zaczął mówić o sobie. – Kiedyś powiedział mi ksiądz, przyjaciel ze Szwajcarii: Tadeusz, oni Ciebie zabiją. Ja pytam: jak zabiją? On mi powiedział, że przez media, przez odebranie Ci dobrego imienia – mówił. – Ojciec Święty błogosławił nam i mówił: „Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji poprowadzi wasze Radio na spotkanie nowych ludzi i nowych czasów – podsumował redemptorysta.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *