Rydzyk narzeka na biedę i emituje specjalny, błagalny spot. Wspomożecie?

Tadeusz Rydzyk odczuł skutki zmian podatkowych na własnej skórze. Nagrał więc spot, w którym narzeka na „bogatych”, którzy nie chcą się z nim dzielić.

Rydzyk wylewa żale

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, ale nie zmienia się Tadeusz Rydzyk. Toruński biznesmen wciąż robi smutne oczy kota ze Shreka, żali się na swój los i prosi o wsparcie. Dopiero co pisaliśmy o jednej z audycji w Radiu Maryja, w której poruszył – jakże aktualny – temat 1,5 proc. podatku, którym można wspomagać fundacje i organizacje.

Rydzyk zapytał na antenie rozgłośni dyrektor finansową fundacji „Lux Veritatis”Lidię Kochanowicz-Mańk, czy jeżeli w tym roku można przekazać 1,5 proc. podatku, to do Fundacji Nasza Przyszłość trafi więcej pieniędzy.

– Trudno powiedzieć, myślę, że w naszym przypadku będzie trudno – odpowiedziała rozmówczyni i zaczęła wyjaśniać. Redemptorysta szybko podłapał temat i zaapelował do słuchaczy. – Możemy bardzo dużo zrobić, gdyby wszyscy się obudzili. Część Polaków utrzymuje już 31 lat Radio Maryja, 20 lat – telewizję Trwam, ale powiedziałbym: to jest część i dlatego tak cienko przędziemy. Gdyby Polacy i katolicy o tym myśleli, a nie słuchali tych przeróżnych TVN-ów, Gazet Wyborczych czy innych propagandzistów antykatolickich, gdyby chcieli pomóc… – farmazonił.

Spot po prośbie

I postanowił pójść krok dalej. W ostatnich dniach widzowie Telewizji Trwam mogę natknąć się na specjalny spot, w którym Rydzyk prosi o wsparcie i skarży się na trudną sytuację ekonomiczną. Kto by pomyślał!

— W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych w ciągu roku oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 proc., wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania — mówił redemptorysta.

https://twitter.com/Antykler/status/1635557007754252288?s=20

— Dlatego istotnemu zmniejszeniu ulegnie również kwota podatku, którą emeryci, renciści oraz osoby z niższymi dochodami będą mogły przekazać na cele statutowe naszej fundacji. To pomoc w edukacji, patriotycznym wychowaniu dzieci i młodzieży. Potrzebna jest nasza większa aktywność na rzecz pozyskania osób, które utożsamiają się z naszymi celami. Z tym, żeby pomóc dzieciom i młodzieży, osób, które uzyskują dochody przede wszystkim z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub z pracy najemnej — dodał szef Radia Maryja.

— Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. Tak jest w naszym przypadku. Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra poskarżył się Rydzyk i podał numer KRS swojej fundacji. I tak to się kręci.

Źródło: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *