Putin stawia żądania! OTO jego warunki zakończenia wojny. Duda już skomentował. „Skoro chce, by rosyjscy żołnierze ginęli…”

Władimir Putin przedstawił swoje warunki zakończenia wojny na Ukrainie. Żądania kremlowskiego zbrodniarza ocenił Andrzej Duda.

Putin stawia warunki

W Szwajcarii rozpoczął się Szczyt w Sprawie Pokoju. Wezmą w nim udział delegacje z blisko 90 państw. Oczywiście zabraknie na nim agresora, czyli Rosji. Ale Władimir Putin już przedstawił swoje warunki pokoju.

Oczywiście Putin tylko żąda, a nic nie daje. Kremlowski zbrodniarz oczekuje wycofania się ukraińskich wojsk z administracyjnych granic obwodów: chersońskiego, ługańskiego, donieckiego i zaporoskiego. Warto pamiętać, że część tych terytoriów wciąż jest kontrolowana przez Ukrainę. Putin chce też, by Ukraina uznała wspomniane obwody oraz Krym za część Rosji. Kijów ma też porzucić swoje aspiracje do członkostwa w NATO.

Ale to jeszcze nie koniec. Putin domaga się, by kraje Zachodu zniosły sankcje nałożone na Rosję. Zbrodniarz przekonuje, że efektem spełnienia tych warunków będzie zakończenie wojny.

Wołodymir Zełenski wymownie zareagował na warunki Putina. Nazwał je „ultimatum, któremu nie można ufać”.

Putin nie zaprzestanie ofensywy wojskowej, nawet gdyby jego żądania dotyczące zawieszenia broni zostały spełnione – ocenił prezydent Ukrainy.

Duda komentuje żądania Putina

Andrzej Duda również udał się do Szwajcarii na Szczyt w Sprawie Pokoju. Prezydent Polski został zapytany o żądania kremlowskiego zbrodniarza.

– Wczoraj mieliśmy komunikat rosyjski, osobiście Władimir Putin wypowiedział się na temat swojej koncepcji zakończenia wojny na Ukrainie. Powiem tak: paradoksalnie słuchając tych porażających żądań i niebotycznych roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy, tym samym pokazał całej wspólnocie międzynarodowej kwintesencję rosyjskiego, brutalnego imperializmu – ocenił Duda. Jak wskazał, żądania Putina są „wystarczającym dowodem dla świata, jakie są prawdziwe rosyjskie zamiary”.

– Należy wspierać Ukrainę. Jeżeli Putin chce, żeby rosyjscy żołnierze ginęli na Ukrainie masowo, to trzeba czynić wszystko, żeby te oczekiwania pana Putina zostały spełnione – powiedział Duda. – To znaczy, żeby Rosja poniosła klęskę na Ukrainie, żeby Rosjanie zabitymi swoimi żołnierzami doprowadzili do tego, że w końcu naród się zbuntuje i powie, że nie będzie walczył w agresywnej brutalnej wojnie, która budzi zgorszenie i sprzeciw na całym świecie – dodał polski prezydent.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Putin stawia żądania! OTO jego warunki zakończenia wojny. Duda już skomentował. „Skoro chce, by rosyjscy żołnierze ginęli…”

  1. sam pisze:

    Duda jak zwykle przejawia buńczucznie, jak wtedy, kiedy krytykował „brukselskiego okupanta” i „wyimaginowaną wspólnotę”. Szkoda tylko że PiSowcy – w tym i on – nie tylko są jak chorągiewki na wietrze, ale robią coś innego niż mówią,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *