Putin słuchał z uwagą. Przywódca TEGO kraju poprosił Rosję o pomoc militarną. „Zachód zaczął umacniać…”

Władimir Putin usłyszał prośbę o militarne wsparcie. Kto tak bardzo pragnie pomocy od kremlowskiego zbrodniarza? Otóż prezydent Zimbabwe Emmerson Mnangagwa.

Zimbabwe chce pomocy Rosji?

Władimir Putin z uwagą słuchał wystąpienia prezydenta Zimbabwe podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Emmerson Mnangagwa skarżył się kremlowskiemu zbrodniarzowi na USA. Jak mówił, Stany Zjednoczone budują w sąsiadującej z Zimbabwe Zambii bazy wojskowe.

Zimbabwe uważa Federację Rosyjską za konsekwentnego globalnego sojusznika. Siła leży w naszej jedności, zdolnościach adaptacyjnych i innowacjach – mówił, po czym przeszedł do sedna.

Zachód właśnie zaczął umacniać swoją władzę w Zambii. Wiesz, był czas, gdy Zambia i Zimbabwe stanowiły jedno, nazywało się to Rodezja Północna i Południowa. To było jedno, ale teraz jesteśmy rozdzieleni. Amerykanie konsolidują swoją władzę w tym kraju, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i wsparcie finansowe dla Zambii, aby mieć pewność, że poczujemy się samotni mówił Mnangagwa Putinowi i nazwał go „drogim bratem”.

Co ciekawe, zaledwie kilka dni temu Mnangagwa odwiedził… Zambię. Wziął udział w szczycie Wspólnoty Rozwoju Afryki Południowej (SADC) i został dobrze przyjęty przez prezydenta Zambii Hakainde Hichilemę. Wypowiedź przywódcy Zimbabwe skrytykował Walter Mzembi, były szef dyplomacji tego kraju.

Coś jest strasznie nie tak z naszą umiejętnością rządzenia. Ta prezentacja nowego przewodniczącego SADC przeciwko państwu członkowskiemu przed obcą głową państwa jest niezwykle niefortunna. Na tym poprzestanę i powiem, że jestem niezwykle zszokowany tą lekkomyślnością – oświadczył.

Putin o końcu wojny w Ukrainie

Niedawno Władimir Putin został zapytany, kiedy skończy się wojna w Ukrainie. Zadał je amerykański dziennikarz.

Jako przedstawicielowi Stanów Zjednoczonych mogę powiedzieć panu to, co kiedyś powiedziałem panu Bidenowi. Kiedyś wysłał mi list, odpowiedziałem mu na piśmie: jeśli chcesz zaprzestać działań wojennych na Ukrainie, przestań dostarczać broń, a te działania ustaną w ciągu dwóch, maksymalnie trzech miesięcy. To wszystko – odparł kremlowski zbrodniarz. Putin groził też, że rozważy ataki na „wrażliwe cele krajów zachodnich”, co ma być odpowiedzią na ataki Ukrainy na terytorium Rosji.

Źródło: TVN24

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *