Putin chwalił się nową rosyjską bronią. TE słowa o Ukrainie są obrzydliwe nawet jak na niego

Wygląda na to, że Władimir Putin nie zamierza wycofywać się z wywołanej przez siebie wojny. Przeciwnie, zapowiedział, że wkrótce Rosja sięgnie po nową broń.

Triada nuklearna

W środę odbyło się spotkanie rosyjskiego dowództwa wojskowego. Obecny był oczywiście Władimir Putin. Kremlowski zbrodniarz opowiadał o wyzwaniach, które czekają rosyjską armię.

Oczywiście wychwalał uzbrojenie i snuł wizje rozwoju technologicznego rosyjskiej broni.

Będziemy nadal utrzymywać gotowość bojową i poprawiać gotowość bojową triady jądrowej. To główna gwarancja zachowania naszej suwerenności i integralności terytorialnej, parytetu strategicznego oraz ogólnej równowagi sił na świecie – zapowiedział kremlowski zbrodniarz. Czym jest owa triada? Chodzi o trzy różne rodzaje sił zbrojnych: morskie, lądowe i powietrzne, dysponujące wyposażeniem zdolnym do przenoszenia broni jądrowej. Służą one do realizacji strategii „odstraszania nuklearnego”. Rosja testowała triadę w połowie lutego. 27 lutego z kolei rozeszła się wieść, że Putin nakazał postawić siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości. Jak pamiętamy, Kreml straszył bronią nuklearną od momentu rozpoczęcia swojej inwazji na Ukrainę.

Putin zapowiada nową broń

To nie koniec. Putin wspomniał też o nowych rodzajach nowoczesnego uzbrojenia, którym ma dysponować Rosja.

Ciąg dalszy na następnej stronie »
Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *