Prezenty, ochroniarze, kule i zatroskany Czarnecki, czyli Kaczyński opuszcza szpital. „Dobrze, że jest wśród nas”

Jarosław Kaczyński opuścił szpital po operacji. Prezesa PiS odebrali ochroniarze, którzy nieśli torby z prezentami swojego szefa.

Kaczyński wraca

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala niemal trzy tygodnie temu, na kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przeszedł operację kolana z wszczepieniem endoprotezy stawu kolanowego. Zabieg się udał, ale prezes musiał spędzić w szpitalu trochę więcej czasu.

Kaczyński nowy rok przywitał więc w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie i zgodnie z przewidywaniami opuścił placówkę w czwartek, kilka dni po Sylwestrze.

Prezes PiS opuścił szpital o kulach i w towarzystwie ochroniarzy. Ci nieśli torby z prezentami, które Kaczyński otrzymał w święta m.in. od swojej bratanicy Marty Kaczyńskiej. Widać, że żoliborski reformator ma problemy z poruszaniem się po zabiegu, ale mówi się, że wróci do objazdu kraju już na przełomie stycznia i lutego. Ojczyzna nie może czekać, tym bardziej, że podczas nieobecności prezesa działo się dużo.

Czarnecki się cieszy, dyscyplina wraca

Wydawało się, że okres świąteczno-noworoczny to najlepszy czas, by na chwilę odpuścić, bo jest spokojniejszy i dzieje się niewiele. Rzeczywistość brutalnie to zweryfikowała. W Trybunale Konstytucyjnym bunt, Daniel Obajtek walczy z falą krytyki, kryzys w Zjednoczonej Prawicy pogłębia się z dnia na dzień. A jakby tego było mało wciąż opada kurz po „Sylwestrze Marzeń z Dwójką”.

Dlatego wszyscy w PiS oczekują powrotu prezesa do politycznej aktywności. – Dobrze, że prezes jest już z nami i wśród nas. Jego obecność na pewno doda impetu w funkcjonowaniu PiS. Swoje przecierpiał, ale teraz już myśli o powrocie do pracy i na pewno twarda ręką będzie egzekwował i dyscyplinę i pełne zaangażowanie posłów i senatorów powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z „Super Expressem”.

Jarosław Kaczyński zakładał, że chce objechać wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę partii. – Dotychczas prezesowi udało się odwiedzić 59 okręgów, zostało więc 35 do objechania – powiedział w rozmowie z PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Źródło: Se.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *