Pozamiatane! Polityk Lewicy przyszedł do studia TVN24 i celnie podsumował PiS-owski szturm na Sejm. „Ja tylko mam nadzieję…”

Tomasz Trela z Lewicy jest autorem najtrafniejszego podsumowania PiS-owskiej awantury pod Sejmem. Piorunująca pointa padła w „Kropce nad i”.

Cała polityczna środa przebiegała pod znakiem przepychanki grupy posłów PiS ze Strażą Marszałkowską pod Sejmem. Funkcjonariusze udaremnili próbę siłowego wejścia na teren parlamentu dwóm nieuprawnionym do tego osobom. Chodzi o Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Oczywiście obaj mogą być gośćmi na terenie parlamentu, ale najpierw muszą sobie wyrobić odpowiednie przepustki. Tomasz Trela z Lewicy i Kazimierz Smoliński z PiS dyskutowali o wydarzeniach pod Sejmem w programie „Kropka nad i” w TVN24.pl

Mam nadzieję, że Kamiński i Wąsik…

Kazimierz Smoliński z uporem maniaka powtarzał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nadal są posłami, a „marszałek Hołownia zrobił błąd w zakresie wygaszania mandatów”. Jest to oczywiście kłamstwo, bo marszałek Sejmu stwierdza tylko fakt i sprawdza, czy np. w wyroku sądu formalnie wszystko się zgadza. Tomasz Trela zwrócił uwagę, że obaj mogli iść do biura przepustek i wtedy mogliby wejść.

To, co wy żeście dzisiaj zrobili, to wy żeście dzisiaj taranem próbowali wejść i wprowadzić Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na salę plenarną po to, żeby udowodnić, że państwo nie działa. A Straż Marszałkowska, Prezydium Sejmu, marszałek stanęli na wysokości zadania – powiedział poseł Nowej Lewicy.

Tomasz Trela podkreślił, że cała PiS-owska akcja się nie udała. Wyraził przy tym nadzieję, że zostanie ponowiona, ale w innym wydaniu i w innych okolicznościach. Jego słowa to najtrafniejsze podsumowanie środowych wydarzeń.

Ja tylko mam nadzieję, że tak samo taranem będą chcieli przyjść panowie Kamiński i Wąsik na posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa i będą tak się pchać do tego Sejmu, żeby wtedy zeznawać. Bo na pewno, już dzisiaj mogę zapowiedzieć, będą na to posiedzenie zaproszeni -powiedział.

Politycy PiS i PPregasus

Wczoraj Gazetya.pl napisała, że wśród polityków PiS krąży lista osób, które mogły być inwigilowane pegasusem przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Nazwiska robią wrażenie.

To m.in. Marek Suski (polityk z samego jądra PiS), Krzysztof Sobolewski  (były sekretarz generalny PiS), Jan Krzysztof Ardanowski (poseł, były minister rolnictwa, który często ma spięcia z Nowogrodzką), Ryszard Terlecki (były szef klubu PiS i były wicemarszałek Sejmu), Adam Bielan (europoseł, jeden z bardzo bliskich współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego), Marek Kuchciński (były marszałek Sejmu i były szef KPRM). Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: TVN24.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Pozamiatane! Polityk Lewicy przyszedł do studia TVN24 i celnie podsumował PiS-owski szturm na Sejm. „Ja tylko mam nadzieję…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *