Polsat nie zauważył, że już dawno po ciszy wyborczej, dziwaczne oświadczenie. Kabarety wrócą, ale TA data rodzi kolejne domysły

Polsat skontaktował się z przedstawicielami kabaretów. Stacja poinformowała, że kolejne odcinki „Młodych i Moralnych” pojawią się po 11 listopada.

Polsat przed wyborami do Sejmu i Senatu zrobił coś dziwnego. Usunął ze swojej platformy wszystkie skecze kabaretów z ostatnich miesięcy i ocenzurował jeden z występów „Młodych i Moralnych”. Ten ostatni nie pojawił się na antenie.

– Okazało się, że kabarety jednak mają ogromny wpływ na politykę. We wtorek w nocy zostały usunięte z platform Polsatu prawie wszystkie sezony „Kabaretu na żywo”. Facebookowy kanał „Kabaretu na żywo” został sczyszczony aż do maja – mówił Onetowi anonimowy pracownik Polsatu.

Co ciekawe, w stacji już wcześniej zagościł cenzor. Obrał na cel „Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”. W efekcie TV nie pokazała pewien uderzający w PiS skecz. Wszystko tłumaczono trwającą kampanią wyborczą. Ale kampania się skończyła, a nowych odcinków „Młodych i Moralnych” dalej nie było.

Polsat zmienił ramówkę przed poprzednim weekendem. Zamiast kabaretu w niedzielę 22 października o 20.00 stacja pokazała amerykańską komedię sensacyjną „R. I. P. D.”. Olga Polny, PR menedżerka Kabaretu Młodych Panów, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl poinformowała, że odcinek nagrany w czwartek nie zostanie pokazany.

Nie znam żadnego uzasadnienia. Nie rozumiem tego, program jest jedynym sukcesem stacji w nieudanej ramówce, a mimo to spada. Może Polsat podpływa pod tonącą TVP, żeby podjąć rozbitków i przejąć na najbliższe lata jej rolę. Wizerunkowo to wygląda fatalnie – mówił potem w rozmowie z Press rozgoryczony Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

W niedzielę 29 października fani kabaretów też zobaczą… film. Widzowie Polsatu zobaczą „Facetów w czerni”. Ale kabareciarze poznali przynajmniej powód zmian. Jest co najmniej zaskakujący.

– W czwartek otrzymaliśmy oficjalną informację od Polsatu, że do 12 listopada emisji odcinków nie będzie. Co ciekawe, wczoraj prezydent oświadczył, że 13 listopada jest pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Możemy przypuszczać, że padliśmy ofiarą jakiejś walki politycznej oświadczył Kabaret Młodych Panów w rozmowie z Plejadą.

Co Edward Miszczak ma do powiedzenia w sprawie kabaretów? Portal Plejada wypytywał o sprawę, ale dyrektor nie był zbyt rozmowny. Zbył dziennikarzy lakonicznym komentarzem. – Nie mogę nic mówić – powiedział tylko dyrektor programowy Polsatu.

Źródło: Plejada

Jedna odpowiedź na Polsat nie zauważył, że już dawno po ciszy wyborczej, dziwaczne oświadczenie. Kabarety wrócą, ale TA data rodzi kolejne domysły

  1. Radek pisze:

    Nie wiecie dlaczego zdjęli kabarety a Polsat dryfował w stronę PiSu…. przecież Solorz dostał swój kawałek tortu pod nazwą elektrownia atomowa….a warty jest parę setek milionów jak nie miliard…. więc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *