Pasek z TVP Info już trafił do kremlowskich mediów. „Powiedzieli prawdę o Rosji”

TVP zaliczyła w niedzielę koszmarną wpadkę na tzw. pasku. Kremlowska propaganda z radością i satysfakcją ją wykorzystała.

TVP dwoi się i troi, żeby wszystkim dookoła udowodnić, że ich konkurencja gra w orkiestrze Władimira Putina. Telewizja publiczna od dawna jest przedmiotem kpin, ale to co się wydarzyło w niedzielę zostanie wszystkim na długo w pamięci.

Bohaterska obrona Rosji

Internauci wychwycili koszmarną wpadkę TVP na emitowanym pasku.

Widzowie mogli przeczytać o „bohaterskiej obronie Rosji”.

Rosyjska armia zmienia taktykę prowadzenia walk na Ukrainie, tak przewiduje ukraiński wywiad wojskowy. Z obserwacji wynika, że Rosjanie przygotowują specjalne grupy szturmowe. W dalszym ciągu do działań na froncie będą też włączać niedawno zmobilizowanych żołnierzy – usłyszeli widzowie.

Internauci zaczęli się naśmiewać i nawiązywali do „Sylwestra marzeń” w Zakopanem. – Chyba jeszcze nie doszli do siebie po Zakopcu – komentowali. – Od teraz abonament będzie liczony w rublach? – pytali. – Rosyjski głos w polskich domach – dodawali kolejni.

Jak poinformował branżowy Press.pl, redaktor odpowiedzialny za ten pasek został zawieszony w obowiązkach. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski na razie nie chce komentować tej sprawy.

Ruska propaganda w akcji

Onet.pl pisze, że na blamaż telewizji publicznej zwróciła uwagę kremlowska propaganda. Rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti zamieściła tekst okraszony wymownym tytułem: „Telewizja Polska powiedziała prawdę o Rosji”.

Agencja w swoim artykule przytacza komentarze internautów – „Czasami prawda jest nadawana przez pomyłkę” czy „Ktoś w telewizji wypił eliksir prawdy zamiast porannej kawy”.

Konkluzja do tekstu jest ściśle propagandowa i mówi, że Rosja rozpoczęła w lutym ubiegłego roku operację wojskową mającą na celu ochronę ludności, która była prześladowana przez Ukraińców. Jest tam także wzmianka o ludobójstwie, którego miały się dopuścić władze w Kijowie.

Przypomnijmy, że władza co roku dotuje państwowe media kwotą 2 mld zł., co wywołuje ogromne kontrowersje. W projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. zapisano dla TVP dodatkowe 700 mln zł. Tak się przez przypadek składa, że jest to rok wyborczy.

Źródło: Onet.pl

 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *