Ostatnie mecze Lewandowskiego w kadrze? Kapitan wyznał, KIEDY podejmie decyzję o końcu reprezentacyjnej kariery

Jak długo w reprezentacji Polski będzie grał Robert Lewandowski? Kapitan kadry odkrył karty. W rozmowie z Mateuszem Święcickim zapowiedział, kiedy podejmie decyzję.

Przed reprezentacją Polski ważne mecze w eliminacjach mistrzostw Europy. Kadra Fernando Santosa zmierzy się z Wyspami Owczymi i Albanią.

Na zgrupowaniu pojawi się oczywiście Robert Lewandowski. 35-letni napastnik jednak już ma świadomość, że zbliża się koniec jego kariery reprezentacyjnej.

Ten wątek pojawił się w wywiadzie, którego Lewandowski udzielił Mateuszowi Święcickiemu dla Eleven i portalu Meczyki.pl.

Mam już 35 lat. Te myśli, co dalej, zaczynają się już gdzieś pojawiać. Bo to nie jest łatwe. Chciałbym dawać wszystko co mam najlepsze, ale chciałbym być przy tym wspierany przez innych – powiedział. – Ile mam siły? Nie wiem – dodał kapitan reprezentacji. Lewandowski został zapytany wprost, kiedy zakończy reprezentacyjną karierę.

– Myślę, że przed mistrzostwami Europy o tym zdecyduję – odparł napastnik Barcelony. Wygląda więc na to, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Niemczech mogą być ostatnim wielkim turniejem w reprezentacyjnej karierze Lewandowskiego.

Afera premiowa

W rozmowie nie zabrakło też innych tematów. Robert Lewandowski odniósł się m.in. do niesławnej afery premiowej.

– Po pierwsze, nie wyciągnęliśmy rąk po żadną premię. Po drugie, dostaliśmy niemoralną propozycję. A po trzecie – zostaliśmy w tej sytuacji sami – powiedział kapitan kadry. – Rada drużyny, w której byłem ja, Wojtek Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik, została poproszona przez sztab, by podzielić premię. Gdy się spotkaliśmy, by ustalić, co zrobić i jak tę sytuację rozwiązać, to stwierdziliśmy, że podzielimy tę premię, by jak najszybciej zamknąć temat i o tym nie myśleć. Rozmawialiśmy chwilę i stwierdziliśmy: „Ok, podzielmy tę premię tak, żeby rezerwowi też byli zadowoleni” – relacjonował Lewandowski. Kapitan kadry przyznał, że członek sztabu reprezentacji prosił go o numery kont kadrowiczów.

– Nie dałem tych numerów. Po tym, jak temat numerów kont się zamknął, powiedziałem chłopakom, żeby zrezygnować z tych pieniędzy. Oczywiście znalazło się kilku, którzy na to nie przystali i nie byli chętni – wyjaśnił Lewandowski.

Źródło: Meczyki.pl

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Ostatnie mecze Lewandowskiego w kadrze? Kapitan wyznał, KIEDY podejmie decyzję o końcu reprezentacyjnej kariery

  1. marian pisze:

    Facet nie ma wstydu, zarabia na piłce krocie, a jeszcze trzepie kasę w reklamach. Rzygać się chce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *