Obrzydliwa prowokacja rosyjskiej tenisistki. W TAKIM stroju wyszła na mecz

Anastazja Potapowa zszokowała tenisowy świat. Zawodniczka wyszła na mecz turnieju w Indian Wells w koszulce Spartaka Moskwa.

Potapowa prowokuje

Anastazja Potapowa jest jedną z najzdolniejszych rosyjskich tenisistek młodego pokolenia. 22-latka ma na swoim koncie triumf w młodzieżowym Wimbledonie w 2016 w grze pojedynczej dziewcząt oraz finały US Open 2015 i French Open 2016 w grze podwójnej dziewcząt w tej samej kategorii. I jej kariera dalej całkiem nieźle się rozwija, o czym może świadczyć jej najnowsze osiągnięcie.

Potapowa dotarła do 1/16 turnieju w Indian Wells, gdzie zmierzyła się z Jessicą Pegulą.

Lepsza okazała się Amerykanka, która wygrała w trzech setach po wyrównanym boju. Jednak nie o samym meczu mówi się najwięcej, a o kolejnej prowokacji młodej tenisistki.

Ta na spotkanie z Pegulą wyszła w koszulce kojarzonego z Władimirem Putinem Spartaka Moskwa, czołowej rosyjskiej drużyny piłkarskiej. Przypomnijmy – pomimo trwającej wojny w Ukrainie, Rosjanki i Białorusinki wciąż mogą grać w turniejach WTA, ale pod neutralną flagą. W ostatnich tygodniach mówiło się nawet o dopuszczeniu ich do Wimbledonu, co rozpętało burzę w świecie tenisa. Warunkiem było jednak niewyrażanie publicznie poparcia dla działań zainicjowanych przez Władimira Putina. Jak widać Potapowa ma te instrukcje w nosie.

Wykluczona z Wimbledonu?

Co więcej, to nie pierwsze tego typu zachowanie Rosjanki. Trzy tygodnie temu, podczas turnieju WTA w Dubaju, w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcie w tej samej koszulce. – Cieszę się, że wróciłam do Dubaju. Włączam się w szeregi biało-czerwonych – pisała na Instagramie, dodając radosne emotikony. Mówiąc o „biało-czerwonych” szeregach miała na myśli oczywiście barwy Spartaka, który – podobnie jak inne rosyjskie kluby piłkarskie – jest wykluczony z międzynarodowych rozgrywek.

Anastazji przydałoby się wykluczenie z nadchodzącego Wimbledonu, co zasugerował nawet znany dziennikarz i tenisowy ekspert, Adam Romer. – No to mamy pierwszy przypadek do rozpatrzenia w kontekście gry lub nie na Wimbledonie. Czy to jest powód, by Potapową wykluczyć czy jeszcze nie? – zapytał.

Źródło: Sportowe Fakty WP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *