Obajtek przepisuje majątek na syna. Nowa większość sejmowa zapowiada kontrolę w tej sprawie

Wirtualna Polska napisała, że Daniel Obajtek przepisuje majątek na rodzinę. Nowa większość sejmowa zapowiada podjęcie kroków w tej sprawie.

Miesiąc po wyborach we wszystkich księgach wieczystych nieruchomości, których właścicielem lub współwłaścicielem jest Daniel Obajtek, pojawiły się wpisy o zmianie statutu własności. Łącznie chodzi o 20 ksiąg wieczystych. Jak ustaliła Wirtualna Polska, przynajmniej cześć z nich została w formie darowizny przepisana na Piotra Obajtka, syna prezesa Orlenu.

Szef naftowego giganta bardzo nerwowo zareagował na publikację portalu.

Zagroził pozwaniem WP.pl i Szymona Jadczaka, autora materiału. – Prawo do prywatności jest jednym z podstawowych praw każdego człowieka i dotyczy także osób publicznych. Łamiecie każde standardy, a etyka dziennikarska to pojęcie, które – jak widać po opublikowanym tekście – jest dla Państwa czymś kompletnie nieznanym. Warto je poznać, jeśli ktoś mianuje się dziennikarzem – napisał w mediach społecznościowych.

Ewidentnie jest problem z majątkiem Obajtka

Nowa większość sejmowa nie ma wątpliwości, że tej sprawie należy się dokładnie przyjrzeć, bo przecież takie nerwowe ruchy nie są czymś normalnym. Naturalnie każdy może sobie przepisywać majątek na kogo chce i kiedy chce, ale w przypadku prezesa takiego czebola jest to sytuacja bezprecedensowa.

Ewidentnie jest jakiś problem z majątkiem Daniela Obajtka, skoro go przepisuje. Każdy w wolnym kraju może to oczywiście robić, ale pan Obajtek nie robi tego przypadkiem. Zwłaszcza po tym, jak PiS traci władzę. Pan Obajtek zmusza nas, żebyśmy to skontrolowali. On tej kontroli nie uniknie – mówi Dariusz Klimczak, poseł PSL-u.

Politycy demokratycznej koalicji jednoznacznie mówią, że Daniel Obajtek zostanie odwołany na samym początku. – Tacy ludzie jak Daniel Obajtek nie mogą kontrolować perły w koronie polskiej gospodarki, jaką jest Orlen – dodaje ludowiec.

Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej przypomina, że prezes Orlenu już raz przepisywał majątek.

Zmiana w tej funkcji to jedno, a drugie, to dotrzeć do dokumentów, dotyczących umów sponsorskich, umów z Saudi Aramco i Molem, i oczywiście dochodzi kwestia transakcji samego Obajtka. On przecież zanim został prezesem Orlenu, przepisywał majątek na brata – mówi posłanka.

Źródło: Wirtualna Polska

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *