Obajtek szykuje sobie nową milutką posadkę? TAK pupilek prezesa zareagował na sensacyjne doniesienia

Czy Daniel Obajtek szykuje sobie miękkie lądowanie u boku Adama Glapińskiego? W zarządzie NBP jest posada warta 50 tys. zł miesięcznie.

Zarząd Narodowego Banku Polskiego składa się z prezesa i od sześciu do ośmiu członków w tym dwóch wiceprezesów. Aktualnie w zarządzie NBP zasiada siedem osób, a więc pozostaje do obsadzenia jeszcze jedno miejsce. Kadencja na tym stanowisku wynosi sześć lat, a pensja to 50 tys. zł brutto miesięcznie.

Według informacji „Gazety Wyborczej”, na giełdzie nazwisk do objęcia wolnego miejsca pojawił się Daniel Obajtek.

Posada w NBP

Jak pisze gazeta, Adam Glapiński i prezes Orlenu bardzo często się spotykali w ostatnim czasie w siedzibie NBP. – Od wyborów parlamentarnych Obajtek przesiaduje u Glapińskiego, a akurat jest wolne miejsce w zarządzie NBP. To nie jest przypadek, Obajtek może zostać nowym członkiem zarządu NBP – mówi informator „Wyborczej”.

Gazeta wysłała w tej sprawie pytania do NBP, aby uciąć spekulacje dotyczące szykowanej dla Obajtka posady. NBP od dwóch tygodni nie odpowiedziało. Z kolei Orlen napisał, że „stanowczo dementuje informacje przekazane przez sygnalistę. Prezes Orlenu nie zamierza ubiegać się o stanowisko w NBP”.

Doniesienia gazety skomentował w mediach społecznościowych prezes koncernu. – Na rewelacje o moim przejściu do zarządu NBP, które kolportuje „Wyborcza” i TOK FM, mogę tylko poradzić, by w redakcjach zmieniono magiczne kule i wróżki – napisał kpiarsko.

Członka zarządu NBP powołuje prezydent na wniosek prezesa NBP, co wiązałoby się z jakimś większym dealem politycznym.

Skandal z cenami paliw

Przypomnijmy, że ostatnie dwa miesiące to skandal z cenami paliw, które były sztucznie obniżane przez wyborami. Jeszcze tydzień przed wyborami Daniel Obajtek zapowiadał, że w ciągu najbliższych tygodni koncern nie przewiduje wzrostu cen na stacjach paliw. Zmienił zdanie już dwa dni po wyborach, bo od tego momentu ceny zaczęły iść w górę.

Teraz firma kierowana przez Daniela Obajtka znalazła alibi dla wzrostu cen paliwa. Gorączkowe podwyżki cen paliwa, Orlen tłumaczy…walkami Izraela z Hamasem, które zaczęły się na ponad tydzień przed polskimi wyborami. Pisaliśmy o tym tutaj[klik].

Źródło: Gazeta Wyborcza

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *