Nowe informacje o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. „Jest lepiej”

W środowe popołudnie pojawiły się nowe, dobre informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej. Wiadomość przekazał Rafał Kot.

Dramat rodziny Kubackich

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył sezon. Nagła wieść o rezygnacji skoczka, który miał szanse na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z dalszych startów, zaskoczyła kibiców. Wszystko stało się jasne, gdy powody tej decyzji ujawnił sam zawodnik.

Okazało się, że jego żona walczy o życie w szpitalu.

– Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – napisał Dawid Kubacki w mediach społecznościowych.

Do skoczka i jego rodziny błyskawicznie popłynęły głosy wsparcia. Z każdej strony – od kibiców, innych sportowców, polityków. Specjalny gest wsparcia pokazali też polscy skoczkowie, którzy w 25 marca w Lahti zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł pokazali do kamery symbol serca.

Jest coraz lepiej!

W sobotę 25 marca Dawid Kubacki przekazał pierwsze wieści na temat stanu zdrowia swojej żony. – Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia – napisał skoczek na Instagramie.

Po kilku dniach ciszy, w środę 29 marca najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Marty Kubackiej przekazał Rafał Kot. Były fizjoterapeuta polskich skoczków w rozmowie z Gazetą Krakowską przyznał, że ze zdrowiem Marty Kubackiej jest coraz lepiej.

– Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Dawida i jego żonę Martę, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i oby wszystko skończyło się dobrze – powiedział Kot.

Były fizjoterapeuta kadry dodał, że Dawid Kubacki nie ma szans na obronienie trzeciego miejsca Pucharze Świata, jednak – co oczywiste – wszyscy rozumieją i wspierają jego decyzję o rezygnacji z kolejnych konkursów.

Źródło: gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *