Abp Jędraszewski zabrał głos ws. dramatu rodziny Kubackich. „Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół…”

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył starty w tym sezonie Pucharu Świata. Powodem jest ciężka sytuacja zdrowotna jego żony Marty, która walczy o życie w szpitalu. Słowa wsparcia dla rodziny Kubackich płyną z wielu miejsc, także ze strony arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dawid Kubacki niespodziewanie zakończył swój udział w konkursach Pucharu Świata. Wieść, że zawodnik, który walczył o podium klasyfikacji generalnej nagle przerwał starty, zaskoczyła kibiców.

Wszystko stało się jasne, gdy powody tej decyzji ujawnił sam zawodnik. Okazało się, że jego żona walczy o życie w szpitalu.

Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – napisał Dawid Kubacki w mediach społecznościowych.

Do zawodnika błyskawicznie trafiły słowa wsparcia. Nie tylko od kibiców. Do Kubackiego napisała m.in. Iga Świątek.

Dużo sił – przekazała Kubackiemu najlepsza tenisistka świata. Otuchy Kubackiemu dodał też kolega ze skoczni, zwycięzca Pucharu Świata Halvor Egner Granerud.

– Jego wpis na Instagramie uświadomił mi powagę tej sytuacji. Mogę mieć tylko nadzieję, że wszystko zakończy się dobrze – przekazał Norweg. Wyrazy wsparcia przesłali też inni skoczkowie, m.in. Stefan Kraft czy Karl Geiger.

O polskim skoczku pamiętali politycy, w tym prezydent Andrzej Duda, głos zabrał też… arcybiskup Marek Jędraszewski. Jego słowa opublikowano na Twitterze Archidiecezji Krakowskiej.

– Dawid Kubacki wielokrotnie dawał nam powody do radości i dumy, pokazując przy tym piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie – czytamy w opublikowanych wpisach. – Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół krakowski ogarnia Was modlitwą, powierzając Waszą rodzinę szczególnej opiece św. Jana Pawła II – patrona rodzin! – dodał abp Jędraszewski.

„Fakt” zapytał o sytuację Adama Małysza, obecnego prezesa PZN.

Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków. Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem o tym, to nogi aż mi się ugięły – powiedział Małysz. Z kolei w rozmowie z Interią prezes zapewnił, że związek zaoferował skoczkowi pomoc.

Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: „Tak, oczywiście, dziękuję” – ujawnił Adam Małysz.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *