Niespodziewanie odeszła z PiS, teraz chwali Tuska i wbija szpilę Kaczyńskiemu. „Obciachowy pan”

Małgorzata Jacyna-Witt przez chwilę była głośnym nazwiskiem PiS-u. Dziś już nie jest w partii. Zdradziła, co nie działało.

Początek końca

Małgorzata Jacyna-Witt znalazła się na językach w połowie 2022 roku za sprawą wpisu na Twitterze. Na swoim profilu opublikowała post, którym chwaliła się jak „harata w golfa na ekskluzywnym polu golfowym”.

To właśnie ta publikacja okazała się później zapalnikiem do burzy w komentarzach.

Internauci zarzucali kobiecie snobizm. Ta postanowiła odpowiedzieć jednej z użytkowniczek portalu. Po krótkiej wymianie zdań postanowiła odpowiedzieć z nutką ironii. Odbiór tonu był zgoła inny. Radna Szczecina została zawieszona w Prawie i Sprawiedliwości na skutek swojej „popisówki” w internecie.

Bo ja jestem elitą, a Pani jest „pseudoelitą” – zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie – napisała pod felernym postem w odpowiedzi do internautki.

Naga prawda o PiS

Dziś, kiedy Jacyna-Witt pożegnała się z PiS-em, nie bała się zdradzić kilku swoich opinii na temat tego co działo się wewnątrz partii. Wspomniała, że nie ma zamiaru atakować swoich byłych kolegów z partii, ale jest świadoma, że jej opinie mogą budzić kontrowersje.

Jestem rozczarowana ostatnimi dwoma, trzema latami. Start był świetny, a później jakby uszło powietrze i nie zauważono, że świat się zmienia, że Polska się zmienia i że wyborcy się zmieniają, a ludowe festyny to nie jest szczyt marzeń obywatela – mówiła w rozmowie z „Na Temat”.

Ku zaskoczeniu wielu Jacyna-Witt podzieliła się swoimi wrażeniami w odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego. To w nim dostrzega ostatnią porażkę w wyborach.

Co więcej, uważam, że dzięki temu, że Andrzej Duda wygrał dwukrotnie wybory prezydenckie, PiS miało możliwość rządzić dwie kadencje. Ludzie przestali się wstydzić PiS-u i zobaczyli, że partię reprezentuje młody, przystojny, z fajną żoną i wykształcony człowiek. A po drugiej stronie stał starszy pan, nazwijmy to – o wiele bardziej obciachowy – wyznała.

Największym ciosem dla byłej partii Jacyny-Witt okazały się słowa na temat obecnego premiera Polski, który dla PiSu jest złem całego świata.

Mam wielkie uznanie do Donalda Tuska za to, że potrafi wyczuć, co w danym momencie interesuje społeczeństwo. PiS tego nie dostrzega, biega tylko kilku posłów z Suwerennej Polski – dodała.

Źródło: Na Temat

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

1 Odpowiedzi na Niespodziewanie odeszła z PiS, teraz chwali Tuska i wbija szpilę Kaczyńskiemu. „Obciachowy pan”

  1. siggi pisze:

    no i task wygladaja elyty pis .pani witt zdaje sie zwraca sie tam gdzie powial pozytywny wiatr historii. wczesniej nie byla taka wylewna .punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *