Kontrowersyjna radna PiS znów szokuje! Po kłótni z internautką opublikowała TO zdjęcie. „Proszę się nie udławić”

Małgorzata Jacyna-Witt, szczecińska radna PiS, znów daje o sobie znać. „Elitarna radna” wdała się w dyskusję z internautką, a potem przerwała niewygodną rozmowę pełnym szydery wpisem. – Proszę nie udławić się kafffką – kpiła radna.

Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, zasłynęła ze swoich wpisów o grze w golfa, w których wprost dawała do zrozumienia, że „jest elitą”.

Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS-u, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 – popisywała się radna PiS.

Spotkało się to z miażdżącą krytyką, więc radna przepraszała, tłumacząc, że… „namawiała do zdrowego trybu życia”. Ale afera wybuchła, więc koniec końców została nawet tymczasowo zawieszona w prawach członka PiS.

Po pewnym czasie ciszy wokół szczecińskiej radnej PiS, ta znów przypomina o sobie i swojej golfowej pasji. Zaczęło się od kpiącego wpisu na temat Róży Thun.

Proszę, żeby ujawnił się polityk z opozycji, który z pamięci wyrecytuje całe imię i nazwisko europosłanki Róży Thun – napisała Jacyna-Witt. Było to nawiązanie do żenującego „popisu” Przemysława Czarnka, który z sejmowej mównicy naśmiewał się z niemieckiego nazwiska europosłanki.

Na wpis Jacyny-Witt zareagowała użytkowniczka Twittera Kataryna, która oceniła, że wyśmiewanie nazwiska to „poziom gimbazy”. Elitarnej radnej to się nie spodobało. Rozpoczęła się dyskusja.

A Pani jak zwykle dorabia teorię. Po prostu jest to nazwisko nie do zapamiętania. I tyle. Proszę nie szczuć, bo już wystarczająco dużo Pani naszczuła – napisała radna, na co została zapytana, czy tak trudno zapamiętać nazwisko „Róża Thun”.

Przed Thun jest von i coś tam jeszcze po niemiecku. Pani też nie potrafi – przekonywała Jacyna-Witt. Dyskusja trwała, ale elitarna radna postanowiła ja przerwać i zrobiła to w swoim niepodrabialnym stylu.

Już mnie znudziło to przekomarzanie się. Pozdrawiam Panią z pola golfowego na Fuertawenturze. Tylko proszę nie udławić się kafffką – napisała, załączając swoje zdjęcie na tle pola golfowego. Inni internauci ironizowali, że jej „elitarne” zdjęcie z hiszpańskiej wyspy może „kłuć w oczy socjalny, pisowski elektorat”.

Na szczęście PiS ma też elektorat ambitny i światowy. Do nich trafiam – odparła elitarna radna.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Kontrowersyjna radna PiS znów szokuje! Po kłótni z internautką opublikowała TO zdjęcie. „Proszę się nie udławić”

  1. Siggi pisze:

    Najgorzej jak sie z chlopa zrobi pan i mysli ze jest elita Wystarczy na nia spojrzec aby dojrzec roznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *