Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Widzowie uwielbiali ją za rolę w „Świecie według Kiepskich”. „Bardzo długo chorowała”

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, która zasłynęła z roli Halinki Kiepskiej w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Aktorka miała 58 lat.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Znana z roli Halinki Kiepskiej Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 58 lat. Tę smutną informację przekazała Renata Pałys, która w kultowym „Świecie według Kiepskich” odgrywa rolę Paździochowej.

– Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka –napisała Pałys w mediach społecznościowych. Potwierdziła tę informację w rozmowie z portalem Plejada.

Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła – przekazała aktorka.

Marzena Kipiel-Sztuka długo walczyła z chorobą. W jednym z wywiadów z 2022 roku mówiła o swojej depresji.

Mam depresję i dokucza mi samotność. Połowę dnia przesypiam, a z domu wychodzę głównie z psem na spacer – powiedziała w rozmowie z portalem Jastrząb Post. – Przy okazji apeluję do wszystkich, którzy mają podobne problemy, żeby głośno o tym mówili i zgłaszali się po pomoc – dodała.

Gwiazda Kiepskich

Miliony Polaków pokochały Kipiel-Sztukę za rolę w serialu „Świat według Kiepskich”. Wcieliła się w Halinkę Kiepską, żonę odgrywanego przez Andrzeja Grabowskiego Ferdka. Bawiła widzów przez ponad dwie dekady. Nie miała problemu w tym, że staje się aktorką jednej roli.

Czasem ludzie myślą, że obrażają mnie, mówiąc, że jestem gwiazdą jednego serialu, wydaje im się, że to obelga. Bardzo się mylą. Nie reaguję na takie zaczepki. „Świat według Kiepskich” to dwadzieścia dwa lata mojego życia, znajomość z wielkimi ludźmi teatru i filmu, przyjaźń z całą ekipą, która przyczyniła się do tego fenomenu. Fajnie jest być Kiepską, niekiepską – mówiła Kipiel-Sztuka w rozmowie z Onetem.

Bolesne chwile

W życiu spotkało ją jednak kilka bolesnych ciosów. Na planie „Kiepskich” poznała operatora Mariusza Piesiewiczem. Zostali parą, ale związek rozpadł się. Kilka miesięcy później Piesiewicz zmarł podczas pracy na planie. Powodem był nagły wylew. Kilka lat później Kipiel-Sztuka wzięła ślub z rehabilitantem Przemysławem Buksakowskim. Niestety, doszło do kolejnej tragedii – pewnego dnia mężczyzna stracił przytomność i zmarł. Pierwszy mąż aktorki, Konrad Sztuka, zmarł na nowotwór w 2015 roku.

Na takie pytanie, kiedy i co mnie najbardziej zabolało w życiu, odpowiedziałabym: nie będę do końca nosić żałoby po rodzicach, dziadkach, wujkach, babciach, psach, mężach i kochankach. To było, a dzisiaj jest kolejny dzień. Trzeba patrzeć do przodu – mówiła Marzena Kipiel-Sztuka w programie „Dzień dobry TVN”.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *