Nergal obśmiał piłkarzy, którzy wykonali znak krzyża. Burza w sieci! „Wyluzuj, popłaczesz się?”

Nergal polaryzował opinie publiczną już nie raz. Tym razem poruszył czuły punkt Polaków. Wyśmiał religijny gest piłkarzy.

Ponowny atak w stronę uczuć religijnych

Nergal to postać dość kontrowersyjna. Wokalista Behemotha nigdy się tego nie wstydził.

Jego cięty język zawsze zdawał się być nie do okiełznania. Wielokrotnie odnosił się do tematów związanych z wiarą chrześcijańską. Na swoim koncie ma kilka procesów sądowych, z powodu obrazy uczuć religijnych. Jeden z nich zakończył się zasądzeniem kary grzywny w wysokości 15 tys. złotych.

Żyję w demokratycznym kraju, mam prawo mówić o tym głośno i z uśmiechem na ustach: koniec władzy Kościoła będzie wielkim dniem dla Polski. Prawdziwą „dobrą zmianą”– mówił w jednym z wywiadów dla Newsweeka.

„Nie mogę powstrzymać się od śmiechu…”

Tym razem na celowniku Nergala znaleźli się reprezentanci Polski w piłce nożnej. Obecnie trwające Euro 2024 robi wokół piłkarzy sporo szumu, a o jego zwiększenie zadbał ostatnio Adam Darski. W swoim wpisie na Instagramie odniósł się do znaku krzyża, który wykonują niektórzy zawodnicy, podczas wchodzenia na murawę.

Nie mogę się powstrzymać od śmiechu, kiedy widzę piłkarzy robiących znak krzyża przed wyjściem na boisko. Czy to budzi pewność siebie? Gdybyście wsiadali do samolotu i widzielibyście pocącego się pilota, wykonującego znak krzyża, pomyślelibyście: „To człowiek, który wie, że nie rozbije tego samolotu?” […] Ja to widzę tak, jeśli gracz musi wierzyć w boską interwencję, żeby wygrać, to nie ma wiary, że jego drużyna sama potrafi wygrać… Niech przegrani przegrają. Amen – napisał.

Nergal swoim postem wywołał burzę w komentarzach. Wśród komentujących znalazło się sporo przeciwników lidera zespołu Behemoth.

Co za płaczliwy post… Bycie kontrowersyjnym dla samego bycia kontrowersyjnym jest bezcelowe i dziecinne; Ok, rozumiemy panie Adamie, nie wierzy pan w Boga; Nawet to, co nie ma z tobą nic wspólnego, cię niepokoi. Wyluzuj; Popłaczesz się? – napisał jeden z użytkowników.

Jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, znaleźli się również zwolennicy opinii Nergala, którzy przyklaskiwali opinii wokalisty. Czy rzeczywiście Nergal próbował tylko wzbudzić trochę kontrowersji?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

Źródło: Instagram 

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *