Środowiska katolickie i politycy PiS chcą odwołać koncert Nergala. Powód? Zaskakujący

Katolickie środowiska marzą o odwołaniu koncertu Behemotha. Nergal wraz z zespołem wystąpi na Mystic Festival w Stoczni Gdańskiej.

Nergal zagra w Boże Ciało

Od 7 do 10 czerwca w Stoczni Gdańskiej odbędzie się Mystic Festival, na którym pojawią się fani cięższego brzmienia. Impreza organizowana jest od 1999 r., jednak dopiero dwa lata temu została przeniesiona do Gdańska. Wśród artystów, którzy wystąpią są m.in. Ghost, Danzig, The Hellacopters, Dark Angel, Gojira i Behemoth.

I właśnie zapowiedź, że Nergal zagra wraz z zespołem wywołała muzyczno-religijną biegunkę wśród niektórych środowisk katolickich.

– Same nazwy tych zespołów obnażają prawdę o tym, jakie treści te zespoły chcą przekazać, z czym wystąpią. Zaplanowany został występ m.in. zespołu Behemoth, którego lider „Nergal” jest osobą ciągle szydzącą z chrześcijaństwa, dopuszczającą się prowokacji – mówi na łamach „Naszego Dziennika” Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. – Organizator bierze na siebie moralną odpowiedzialność za to wszystko, co tam się wydarzy – dodaje rozmówca gazety.

Jednym ze sponsorów jest Grupa Żywiec i to do niej skierowana jest petycja przeciwko festiwalowi. – Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne – zauważają autorzy petycji i dodają: – Oczekujemy natychmiastowej interwencji, aby nie doszło do bluźnierczego festiwalu – zapowiadają.

Pisowcy wtórują

– W miejscu narodzin „Solidarności” zaplanowano satanistyczny festiwal. Tam, gdzie odbywały się pierwsze spowiedzi strajkujących stoczniowców i gdzie były sprawowane msze św. umacniające robotników, walczących z komunizmem. To miejsce jest okupione ich krwią – grzmi działacz PiS Karol Guzkiewicz i obwinia władze Gdańska. – To jest walka z Kościołem. To jest wina włodarzy miasta, że pozwalają na takie obrazoburcze wydarzenia – dodaje Guzikiewicz.

Swoje trzy grosze oburzenia dorzuciła również radna PiS Anna Kołakowska. Ta sama Anna Kołakowska, która została skazana w 2018 r. za nawoływanie „złapania i ogolenia na łyso” posłanki PO Agnieszki Pomaskiej.

Czy oni wszyscy nie wiedzą, że kupno biletu na ten festiwal nie jest obowiązkowe?

Źródło: Fakt.pl

1 Odpowiedzi na Środowiska katolickie i politycy PiS chcą odwołać koncert Nergala. Powód? Zaskakujący

  1. Grzegorz pisze:

    A czy ci wszyscy , ktorzy sa przeciw temu wydarzeniu wiedza ze poki co w Polsce kazdy moze stanowic o sobie , o swoich zainteresowaniach i pogladach? Koncert im przeszkadza a krycie pedofilii w Kosciele Katolickim juz nie? Mozna by wymieniac wiele takich sprzecznosci ale po co? Buce i tak uwazaja ze maja prawo do narzucania komus swoich opinii i pogladow. Nie jestem fanem tego rodzaju muzyki i tych zespolow , lecz nikt nie powinien dyktowac ludziom czego maja sluchac i jakak muzyke lubic .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *