Na koncercie TVP wystąpił rapujący żołnierz. Nie powstrzymał się od ataku na Agnieszkę Holland i jej film „Zielona Granica”

W Suwałkach odbył się koncert TVP pod hasłem „Razem dla bezpiecznych granic”. Na scenie pojawił się m.in. rapujący żołnierz Vito, który podczas swojego występu uderzył w film Agnieszki Holland „Zielona Granica”.

Rapujący żołnierz

W niedzielę 17 września w Suwałkach odbył się koncert „Razem dla bezpiecznych granic”, zorganizowany przez TVP i ministerstwo obrony. Impreza miała być wyrazem podziękowania dla polskich żołnierzy i sojuszniczych jednostek z Łotwy, Litwy i Estonii. Patriotyczne piosenki wykonywali m.in. Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska czy Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego.

Na scenie pojawił się też Witold Ustynowicz, znany jako rapujący żołnierz Vito. Podczas swojego rapującego występu nawiązał do filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”.

Jesteśmy pośrodku, chronić wiernie, nabić broń, bronić dzielnie niepodległości i granic, yo. Słuchaj tych, co byli, ojczyzny bronili. c, nie zielona granica – przekazał Vito.

„Zielona granica” atakowana

Nowy film polskiej reżyserki budzi kontrowersje. Obraz, który został nagrodzony Nagrodą Specjalną Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, jest regularnie krytykowany przez przedstawicieli obozu władzy. Agnieszce Holland zarzuca się szkalowanie polskich służb granicznych i wpisanie w rosyjsko-białoruską propagandową narrację. Zbigniew Ziobro porównał obraz Holland do… nazistowskich propagandowych filmów.

W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland – napisał minister sprawiedliwości. Reżyserka zażądała przeprosin oraz wpłaty 50 tys. złotych na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu. Zapowiedziała, że jeżeli Ziobro tego nie zrobi, sprawa trafi do sądu. Prokurator generalny się tym nie przejął.

Pani Holland sprowadziła polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej do roli przestępców i sadystów, a nawet porównała ich do nazistów, którzy wozili Żydów do obozów zagłady. Jej słowa z wywiadu, w którym się odniosłem w swoim wpisie, to jest moralna zbrodnia – mówił Ziobro na antenie wPolsce.pl. – Proszę bardzo, niech składa pozwy do każdego sądu – zachęcał minister. Dodatkowo zarzucił reżyserce, że ta „z pełną świadomością szkodzi Polsce, naszej reputacji, naszemu wizerunkowi, wyobrażeniu Polaków na świecie w czasie, kiedy Polacy pokazali piękne cechy swojego charakteru, przyjmując rzeczywistych uchodźców, kobiety, dzieci z Ukrainy”.

8 Odpowiedzi na Na koncercie TVP wystąpił rapujący żołnierz. Nie powstrzymał się od ataku na Agnieszkę Holland i jej film „Zielona Granica”

 1. maciej pisze:

  Trol piotr widzial juz caly film, przemyslal i napisal … co mu wladza kazala żenada !!!

 2. Barbara Walewska pisze:

  Panie Ziobro pana wizerunkowi już nic nie zaszkodzi,jest pan tak beznadziejny, pozbawiony rozumu i ludzkich uczuć.Wstyd że jest pan ministrem.

 3. Piotr pisze:

  Drogi Panie, głupota jest zjawiskiem ponadpartyjnym, ale chamstwo i prostactwo, to już domena ryżego i jego zwolenników. Gdyby wyniósł się pan ponad emocje i zaczął myśleć, to być może doszedłby pan do wniosku, że film A. Holland, to wyjatkowa szmira, ktora ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co kon z koniakiem.

 4. Czytelnik pisze:

  Polskie „patrioty” krytykują film, którego nawet nie widzieli szczególnie przedstawiciele partii Putinowska Polska.

 5. Leszek Jerzy pisze:

  Większość Polaków??! Myślę, że jest raczej odwrotnie. Tj. biorę pod uwagę tych, którzy w ogóle myślą, a nie widzów Kurwizji.

 6. Piotr pisze:

  A co myśli na ten temat robotnik crowd media? Czy robotnik crowd media w ogóle ma coś od siebie do powiedzenia w tej sprawie? Powtarzać potrafi papuga. .Minister Ziobro powiedział, to co myśli większość Polaków o tej antypolskiej agitce, i nie zmienia tu nic nawet Oskar, jeżeli amerykańska akademia filmowa nagrodxilaby ten haniebny film. Przypominam że Agnieszka Holland, to córka oficera Armii Czereonej.

 7. Jerzy pisze:

  Guru polskiego kina i szef wszystkich niezadowolonych nie pozwoli by jakiś żołnierzyk krytykował jej wybitne dzieło które rzuciło na kolana wszystkich prawych obywateli Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *