Morawiecki inwigilowany przez służby PiS?! Sensacyjne doniesienia ws. „listy Pegasusa”

Wszystko wskazuje na to, że służby nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika inwigilowały polityków PiS. Według najnowszych doniesień na PiS-owskiej liście Pegasusa znalazł się Mateusz Morawiecki.

Morawiecki inwigilowany przez swoich kolegów?

Kilka dni temu portal Gazeta.pl ujawnił listę polityków PiS, którzy mieli być inwigilowani Pegasusem przez służby nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Jednym słowem – okazało się, że na Nowogrodzkiej podsłuchiwano nie tylko przedstawicieli ówczesnej opozycji, lecz także „swoich” ludzi.

Według najnowszych doniesień dziennikarzy RMF FM, na PiS-owskej liście inwigilowanych znajduje się też Mateusz Morawiecki.

Agenci mieli interesować się majątkiem Mateusza Morawieckiego. Chodzi o jego nieruchomości. Druga sprawa to kontakty szefa rządu z Agencją Rezerw Materiałowych w czasie pandemii Covid-19. Według informatorów RMF FM niektóre działania nie dotyczyły bezpośrednio szefa rządu – po prostu Morawiecki pojawiał się w sprawach, w których inwigilowano innych ludzi. Służby wzięły też pod lupę asystentów Morawieckiego i ich kontakty. Miało to trwać półtora roku, celem służb miało być – zdaniem informatorów – zbieranie informacji.

Lista inwigilowanych

Lista, którą opublikował w minionym tygodniu portal Gazeta.pl, nawet bez Morawieckiego zawiera całkiem interesującą listę nazwisk. Służby nadzorowane przez Kamińskiego i Wąsika miały inwigilować za pomocą Pegasusa takich polityków jak: Marek Suski, Krzysztof Sobolewski, Jan Krzysztof Ardanowski, Ryszard Terlecki, Adam Bielan, Marek Kuchciński, Tomasz Latos, Arkadiusz Czartoryski i Ryszard Czarnecki.

Jak można było się spodziewać, informacje te zostały zdementowane przez Nowogrodzką. Zareagował też sam Kamiński.

Kłamstwo i prostacki fejk Gazety Wyborczej [Gazeta.pl to nie „Gazeta Wyborcza” – red.] Chcą nas skłócić. Nie dadzą rady – napisał ułaskawiony skazaniec na platformie X.

Jednak co innego oficjalne zapewnienia, co innego nastroje wewnątrz partii.

Czy to był Pegasus? Tego nie wiem, ale wcale nie zdziwiłbym się, gdyby takie narzędzia za zgodą sądu także użyto – mówi jeden z polityków PiS w rozmowie z Onetem.

Wielu naprawdę w partii nie lubi Mariusza i Maćka. Mimo to cała partia, gdy zostali oni aresztowani i zamknięci w zakładach karnych, stanęła za nimi murem. Gdyby te doniesienia okazały się choć tylko w części prawdą, to mógłby być to koniec Prawa i Sprawiedliwości – wyznają przedstawiciele ekipy z Nowogrodzkiej.

Źródło: RMF FM

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *