Mocny wywiad Maleńczuka, artysta ostrzega przed trzecią kadencją PiS. „Jeżeli Kaczyński po raz kolejny obejmie władzę…”

Maciej Maleńczuk nie ukrywa swoich poglądów politycznych i niechęci do obozu władzy. Muzyk podzielił się swoimi refleksjami na temat polityki i wyborów w najnowszym wywiadzie.

Spięcie na linii Maleńczuk – Soboń

Kilka dni temu miało miejsce spięcie na linii Maciej Maleńczuk – Artur Soboń. Wiceszef resortu finansów opowiadał w TVP coś o proniemieckich działaniach Donalda Tuska. Najwyraźniej był zadowolony ze swojego występu, bo potem udostępnił fragment na swoich mediach społecznościowych, a post opisał cytatem z ironicznej piosenki Maleńczuka „Twist Again”: „Nie dla mnie przyjaźń polsko-niemiecka Niemców nienawidzę od dziecka A więc podaj faję w pozytywnej relacji Bez zbędnych niemieckich dewiacji”.

https://twitter.com/sobonartur/status/1701237566656180503?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1701237566656180503%7Ctwgr%5Eadd39d2d8a72cd2659e5204fcd98672b33e12770%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcrowdmedia.pl%2Fwiceminister-zacytowal-malenczuka-i-juz-moze-tego-zalowac-nokautujaca-odpowiedz-rockmana-niech-pana-zly-lisi-wzrok%2F

Maleńczuk zareagował na to w dość dosadny sposób. W rozmowie z WP stwierdził, że „nie chce mieć z Soboniem nic wspólnego” i zasugerował politykowi, by ten wyrzucił wszystkie jego płyty. Wątek Sobonia pojawił się też w rozmowie artysty z Onetem.

– Posłużę się cytatem Bułhakowa: „Wystarczy jeden rzut oka na tę twarz, aby stwierdzić, że to drań, plotkarz, karierowicz i wazeliniarz”. Cała sytuacja po raz kolejny udowodniła mi, że mam wśród „pisiorów” wielu fanów – skomentował „aferkę” Maleńczuk.

„Demobilizacja” na wybory?

Artysta podzielił się też refleksjami na temat nadchodzących wyborów. Muzyk ma świadomość, że 15 października 2023 to ważna data dla Polski.

– Chociażby z tego powodu, że jeżeli PiS wygra trzecią kadencję, to możemy wylecieć z Europy. Jest wojna, a my możemy stracić naszych sojuszników, kuratelę Stanów Zjednoczonych. Ktoś puścił bujdę o tym, że mamy takie wojsko, że poradzimy sobie z każdym wrogiem, co oczywiście jest bzdurą. Jeżeli Kaczyński po raz kolejny obejmie władzę, to będzie bardzo źle – przekonuje Maleńczuk. Muzyk ma też świadomość, że nie wszyscy – w tym młodzi – chcą głosować. Przedstawił swój pomysł „demobilizacji”.

– Część ludzi nie chce głosować na opozycję, ale na pewno jest mnóstwo też takich, co wstydzą się, że kiedyś głosowali na PiS. Nie chcą Tuska, ale to niech omijają lokal wyborczy szerokim łukiem i idą na piwo. Presja środowiska każe ci iść na wybory? Olej to i idź na piwo. Nie widzisz innej ciekawej opcji? Olej to i idź na piwo argumentuje Maleńczuk.

Co istotne, artysta oddziela prawicowe poglądy od podczepiających się pod nie osób.

– Nie ma nic złego w prawicowych ideałach. Pamiętaj, że wycierając sobie mordę prawicowymi hasłami, tak naprawdę robimy coś złego – mówi Maleńczuk. – Co złego jest w rodzinie złożonej z mężczyzny, kobiety i dziecka? Co złego jest w wierze w Boga? Co złego jest w tych wszystkich ideałach? Nic! Chodzi o to, jacy ludzie posługują się hasłami typu: Bóg, honor, ojczyzna. Jeżeli Bąkiewicz całuje krucyfiks, to chyba nikt nie wierzy, że robi to z miłości do Boga. Jego działania nie mają nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem – podkreśla muzyk.

A czy on sam, wzorem choćby Pawła Kukiza czy Liroya, chciałby pojawić się w polityce?

Nie raz mnie kusiło, ale to nie są warunki dla mnie. Za dużo chamstwa – odpowiada Maleńczuk.

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Mocny wywiad Maleńczuka, artysta ostrzega przed trzecią kadencją PiS. „Jeżeli Kaczyński po raz kolejny obejmie władzę…”

  1. Jerzy pisze:

    Następny nawiedzony celebryta który ma receptę na Polskę. Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *