Marcin Horała grzmiał z mównicy o CPK. Szybka odpowiedź. „Pusta łąka. Ściema i pic”

W Sejmie odbyła się burzliwa debata o CPK. Maciej Lasek zarzucił Marcinowi Horale okłamywanie opinii publicznej i kuglowanie termiami.

W Sejmie odbyła się w końcu poważna debata nad Centralnym Portem Komunikacyjnym (CPK), czyli flagową inwestycją Prawa i Sprawiedliwości. Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. CPK, zarzucił Marcinowi Horale okłamywanie opinii publicznej w temacie czasu realizacji budowy portu i linii kolejowych.

Sejmową dyskusje opisuje PolsatNews.pl

Panie pośle Horała, był pan dużym optymistą, myślę, że to dominująca cecha pana charakteru. Może dodałbym do tego jeszcze lekką rękę do wydawania pieniędzy publicznych – mówił Maciej Lasek. Podkreślił, że do dzisiaj nie została wbita ani jedna łopata w CPK.

Lotnisko centralne miało być ukończone w roku 2028.  Pomylił się pan. O rok, dwa? Według wstępnych szacunków o sześć-siedem lat. Minął się pan z prawdą w sposób celowy i świadomy – grzmiał pełnomocnik rządu.

Źle pan zrozumiał skrót CPK

Maciej Lasek stwierdził, że Marcin Horała błędnie rozczytywał skrót CPK. – Tu nie chodziło o centralny program komunikowania propagandy sukcesu. Potęgę buduje się nie za pomocą milionowych wydatków na reklamę, najpierw trzeba coś zrobić, potem to ewentualnie reklamować – mówił. – W Baranowie stała pusta łąka, a w mediach społecznościowych dawaliście porady jak podróżować z CPK ze swoim pieskiem – dodał.

Pełnomocnik rządu ds. portu, zarzucił poprzednikom, że nie przeznaczyli na inwestycję odpowiednich środków.

W 2023 roku spółce CPK planowano przekazać prawie siedem miliardów ze skarbowych papierów wartościowych na podwyższenie kapitału zakładowego spółki i powiększenie działań inwestycyjnych. Jednak z tej kwoty spółka otrzymała tylko 3,7 mld, a pozostałe 3,3 mld, pomimo złożonego wniosku do ministra finansów, nigdy nie zostało przekazane – opisywał stan rzeczy.

To świadczy o tym, że rząd PiS miał świadomość, że stan środków publicznych jest w fatalnym stanie. – Pieniędzy zapisanych na tę inwestycję prawdopodobnie po prostu nie ma. Krótko mówiąc – ściema i pic – mówił do Marcina Horały.

Maciej Lasek zapowiedział, że to dopiero początek, a w najbliższym czasie pojawią się kolejne informacje na ten temat. Przypomnijmy, że rząd planuje poinformowanie najpierw prezydenta Andrzeja Dudy na Radzie Gabinetowej na temat nieprawidłowości przy PiS-owskich inwestycjach. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Polsat News 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *