Macierewicz pojechał do Olsztyna ze specjalnym listem. Nie uwierzycie, z czym powiązał burzę wokół Jana Pawła II

W sobotę Antoni Macierewicz spotkał się z wyborcami w Olsztynie. Były szef MON odczytał specjalny list napisany przez Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński pisze do członków PiS

Od kilku tygodni przez media przechodzi burza, którą wywołał reportaż „Franciszkańska 3” autorska Marcina Gutkowskiego z TVN24. Materiał sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

W przeddzień rocznicy śmierci JP2 Jarosław Kaczyńki wystosował specjalny list do członków partii.

Prezes stwierdził, że „tegoroczne obchody rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II przypadają na czas szczególny”. – W tym wyjątkowym dniu nie tylko – jak co roku – dziękujemy Panu Bogu za ten niezmierzony dar, jakim dla Kościoła, Polski i świata był i jest papież-Polak oraz upamiętniamy wielkiego rodaka, który zasiadł na stolicy Piotrowej, ale także stajemy w obronie jego czci i dobrego imienianapisał Kaczyński.

Macierewicz w Olsztynie

List prezesa tak bardzo trafił do Antoniego Macierewicza, że ten wziął go nawet ze sobą na spotkanie z wyborcami w Olsztynie, do którego doszło w sobotę. Były szef MON odczytał przesłanie Kaczyńskiego, a następnie zaczął przemawiać. – Atak na Jana Pawła II jest głównym atakiem na polskość, na naszą tożsamość, na nasze bezpieczeństwo także, na nasze narodowe bezpieczeństwo – podkreślił i dodał, że list Kaczyńskiego powinien to być list skierowany do wszystkich Polaków, „bo oddaje on istotę tego, z czym mamy dzisiaj do czynienia”.

Następnie burzę wokół polskiego papieża powiązał z wojną w Ukrainie. Były szef MON zwrócił uwagę, że od trzech miesięcy armią rosyjską dowodzi generał Walerij Gierasimow, który – jak mówił – jest twórcą nowej strategii wojsk Federacji Rosyjskiej.

Istotą tej strategii jest nie tylko nowy sposób przygotowywania i działania wojsk bezpośrednich, ale także założenie, że przed atakiem militarnym, przed bezpośrednim atakiem wojskowym konieczne jest zniszczenie świadomości i poczucia bezpieczeństwa, tożsamości i jedności narodu i społeczeństwa, które Rosja atakuje – powiedział.

Macierewicz dodał, że „atak – w tym wypadku na polskość – musi być poprzedzony tym, żeby Polaków skłócić i osłabić”. Wiceprezes PiS dodał, że atak na Jana Pawła II jest głównym atakiem mającym charakter nie tylko duchowy, ale mającym także charakter części tej strategicznej koncepcji działania wojsk rosyjskich, działania agenturalnego i działania militarnego”.

W niedzielę Antoni Macierewicz – podobnie jak inni najważniejsi politycy PiS – szedł w papieskim marszu, który odbył się na ulicach Warszawy. A to dopiero przedsmak papieskiego lansu, bo wieczorem Kaczyński i jego świta będą brać udział w koncercie TVP poświęconym Karolowi Wojtyle.

Źródło: Wp.pl

1 Odpowiedzi na Macierewicz pojechał do Olsztyna ze specjalnym listem. Nie uwierzycie, z czym powiązał burzę wokół Jana Pawła II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *