Prezes w uniesieniu pisze list do członków PiS. „Dziękujemy panu Bogu za ten niezmierzony dar”

Jarosław Kaczyński napisał list do koleżanek i kolegów z partii. Prezes PiS odniósł się do medialnej burzy wokół Jana Pawła II.

Burza po reportażu

Od kilku tygodni przez media przechodzi burza, którą wywołał reportaż „Franciszkańska 3” autorska Marcina Gutkowskiego z TVN24. Materiał sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

Oczywiście nie towarzyszy temu żadna poważna i merytoryczna dyskusja, reportaż podpalił lont i trwa obustronna „naparzanka”, na której PiS stara się ugrać coś dla siebie w sondażach.

Już wiadomo, że 2 kwietnia TVP robi koncert wspominający Jana Pawła II, na którym pojawią się pisowskie VIP-y z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Nie wykluczamy ich obecności na scenie.

List do członków partii

Prezes napisał nawet list do członków partii, w którym odniósł się do medialnej burzy wobec papieża Polaka. W liście, do którego dotarła Polska Agencja Prasowa, prezes żoliborski reformator Polski stwierdził, że „tegoroczne obchody rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II przypadają na czas szczególny”.

„W tym wyjątkowym dniu nie tylko – jak co roku – dziękujemy Panu Bogu za ten niezmierzony dar, jakim dla Kościoła, Polski i świata był i jest papież-Polak oraz upamiętniamy wielkiego rodaka, który zasiadł na stolicy Piotrowej, ale także stajemy w obronie jego czci i dobrego imienia” – napisał Kaczyński.

„Wyrażamy w ten sposób nasz osobisty moralny sprzeciw wobec bezprecedensowej kampanii insynuacji i pomówień wymierzonych w osobę świętego Jana Pawła II. Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia z różnego rodzaju próbami podważania jego autorytetu, ale nigdy nie przybrały one tak napastliwej i przewrotnej formy oraz nie posługiwały się tak haniebnymi metodami, jak obecne ataki” – dodał prezes PiS.

„Bezpośredni cel tej haniebnej akcji defamacyjnej, oszczerczej skoordynowanej medialnej nagonki, może być tylko jeden: zniszczenie autorytetu najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, zszarganie jego imienia i przemilczenie zasług, moralne zdegradowanie go do poziomu ludzi popełniających czyny pedofilskie. Ale zamysłem docelowym, finalnym, stojącym za tymi obrzydliwymi manipulacjami jest zniszczenie więzów społecznych, zdezintegrowanie i atomizacja społeczeństwa, uczynienie go zewnątrzsterownym, a więc bezbronnym wobec socjotechnicznych zabiegów oraz niezdolnym do myślenia i działania w kategoriach wspólnotowych” – ocenił prezes PiS.

Cały list Kaczyńskiego można przeczytać w tym miejscu.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *