PiS nigdy im TEGO nigdy nie wybaczy. Ludzie Kaczyńskiego już przymierzają się do ataku na TVN

PiS szykuje skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVN. To efekt reportażu stacji „Franciszkańska 3” o Janie Pawle II.

Burza po materiale TVN24

Od kilku dni przez media przechodzi burza, którą wywołał reportaż „Franciszkańska 3” autorska Marcina Gutkowskiego z TVN24. Materiał sprawił, że ponownie mówi się o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom z reportażu, Karol Wojtyła – jeszcze nie jako papież – nie tylko wiedział, ale też robił wiele, by afery związane z pedofilią nie wyszły poza mury kościołów.

Oczywiście nie towarzyszy temu żadna poważna i merytoryczna dyskusja.

Obrońcy Karola Wojtyły, którzy pewnie nawet filmu nie widzieli, od razu wytoczyli działa pt. „ręce precz od papieża Polaka”. Mateusz Morawiecki jeździ po Polsce i opowiada o „kochanym papieżu”, Andrzej Duda wyświetlił na Pałacu Prezydenckim wielki obraz Jana Pawła II…generalnie cały PiS się wściekł, że ktokolwiek ma czelność podnosić rękę na papieża Polaka i poddawać w wątpliwość jego świętość. Tym bardziej, że chodzi o znienawidzony przez prawicę TVN.

PiS oburzony, będzie skarga

I sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości już zapowiedział, że jego partia tak tej sprawy nie zostawi. – To element próby uderzenia w podstawowe wartości, które są fundamentem polskości, naszej tradycji – powiedział Krzysztof Sobolewski w Programie Pierwszym Polskiego Radia. – Na tej podstawie stacja, która mieni się „stacją mówiącą całą prawdę całą dobę”, próbuje uderzyć w obraz człowieka, który jest największym Polakiem w historii Polski – dodał polityk.

Za jego słowami idą czyny partii rządzącej. PiS złoży do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na TVN24 i reportaż „Franciszkańska 3”. – Przymierzamy się do tego, aby złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania TVN w tej sprawie, tego paszkwilu, bo trudno to nazwać materiałem reporterskim – powiedział Sobolewski. Pisowski sekretarz dodał, że „eksperci ten paszkwil zrównali z ziemią”. – Na pewno ten paszkwil nie zostanie sam sobie pozostawiony, będzie na pewno też z naszej strony interwencja – dodał.

– Jeszcze raz podkreślam, tym materiałem próbuje się uderzyć w fundamenty polskiej tradycji, polskiej kultury, polskiej też wiary, tradycji chrześcijańskiej. Uderzając w największego Polaka w historii Polski, którego imię jest znane na całym świecie i którego imię też spowodowało, że w tej chwili żyjemy w wolnej i demokratycznej Polsce podsumował polityk PiS.

Źródło: Wp.pl

1 Odpowiedzi na PiS nigdy im TEGO nigdy nie wybaczy. Ludzie Kaczyńskiego już przymierzają się do ataku na TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *