Ksiądz-skandalista doczekał się riposty na swoje kpiny z trenera skoczków. Perfekcyjna odpowiedź Thomasa Thurnbichlera!

Suspendowany ksiądz Michał Woźnicki w niewybredny sposób zaatakował Thomasa Thurnbichlera, trenera polskich skoczków narciarskich. Szkoleniowiec odpowiedział na jego słowa prawdziwą klasą.

Woźnicki atakuje

Michał Woźnicki to były salezjanin. Ze zgromadzenia został wydalony w sierpniu 2018 roku. Jako suspendowany kapłan ma zakaz sprawowania sakramentów, w tym odprawiania mszy świętej.

Woźnicki jednak ignoruje zakazy i regularnie msze odprawia, a do sieci często trafiają nagrania jego oburzających homilii. Ostatnio, przy okazji triumfu Piotra Żyły w mistrzostwach świata, Woźnicki wziął na tapet trenera polskich skoczków narciarskich. Czym mu podpadł Thomas Thurnbichler? Okazuje się, że… wyglądem.

Polak zdobywa mistrzostwo świata, a ten, który się z nim cieszy, trener: tu tatuaż, tu tatuaż — mówił Woźnicki. — Patrzeć na to nie można. Tfu! — rzucił i… splunął z ambony. To jest obrzydliwe, to jest po prostu wstrętne. I to facet jest? — dodał.

Thurnbichler został zapytany o żenującą wypowiedź Woźnickiego. Trener polskich skoczków zareagował z klasą.

Widziałem ten film. Jest mi jednak wszystko jedno. Każdy może mówić, co mu się podoba – powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Interią. Brawo, trenerze! Nie ma się co zniżać do poziomu Woźnickiego.

Popisy Woźnickiego

Suspendowany ksiądz dał już niejeden „popis” – a to obraził dziennikarza „Gazety Wyborczej”, a to nazwał Benedykta XVI „tchórzliwym Niemcem”, a to skrytykuje wiernych, którzy nie wiedzieć czemu, wciąż pojawiają się na odprawianych przez niego nielegalnie mszach.

Jakiś czas temu Woźnicki skarżył się, że wierni go nie słuchają i pozwalają sobie na zbyt dużą swobodę.

Pani sobie wyciągnie nogi w taki sposób, pani zacznie się kiwać jak dziecko z ADHD, a pan będzie siedział jak mędrzec – grzmiał suspendowany ksiądz. Wypomniał też deklarację jednej z kobiet, która powiedziała, że „nie będzie już tu więcej przychodzić”. Przyniosła wcześniej święty obraz, ale Woźnicki stwierdził, że nie przyjmie obrazu, dopóki kobieta „nie odszczeka” swoich słów.

– Ja muszę wiedzieć, czy ten obraz będzie tutaj. Ten obraz tu zostanie, tylko jeśli pani odszczeka swoje słowa „Nie będę tu przychodzić”. Jeśli pani zostanie przy swoich słowach „nie będę tutaj przychodzić”, to proszę zabierać obraz – grzmiał.

Źródło: Interia

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

4 Odpowiedzi na Ksiądz-skandalista doczekał się riposty na swoje kpiny z trenera skoczków. Perfekcyjna odpowiedź Thomasa Thurnbichlera!

  1. siggi pisze:

    ale zawsze znajda sie wystarczajaco glupi ludzie by uczestniczyc w tych mszach chociaz wedlug mnie one sa niewazne jezeli ten byly ksiadz ma je zabronione

  2. Wiesław pisze:

    kolejny raz tytuł zwiastuje sensację, a w tekście wydmuszka, nie macie lepszych tematów żeby tytuł oddawał treść?

  3. Mira pisze:

    A to coś w koronkach , sukience , złotych haftach , fikuśnej czapeczce to mężczyzna ? Bez tfu pytam , bo nie uchodzi pod adresem bliźniego spluwać , a co dopiero z ambony . Ja ateistka i nadziwić się nie mogę , że takie zwyczaje nie obrażają uczuć wiernych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *