Ksiądz podczas chrztu nazwał ojca „tłukiem”, teraz się tłumaczy. „Szkoda, że nie wszyscy….”

To nagranie stało się prawdziwym hitem internetu! Trwał chrzest, ksiądz zrugał ojca przyjmującego sakrament dziecka, nazywając go „tłukiem”. Teraz tłumaczy się z tego zachowania.

Trwa chrzest. Ksiądz zadaje rodzicom dziecka pytania.

To stała formułka, część rytuału.

O co prosicie Kościół Boży dla Zosi? – pyta kapłan. Zestresowany ojciec ma problemy z odpowiedzią.

O schronienie? O dom? – próbuje trafić ojciec. To scenka jak z przepytywania pod szkolną tablicą.

O chrzest – odparł ksiądz. – Ty tłuku jeden – dodał wywołując śmiech rodziców dzieci. Nie były to pełne wściekłości wyzwiska, można było odnieść wrażenie, że rodzina zna się z księdzem. Oczywiście mógłby on postawić na inny rodzaj żartu, a tego „tłuka” sobie odpuścić.

@anonimowyglupek #dlaciebie #dc #fypシ #funny #video #chrzest #schronienie #dom ♬ dźwięk oryginalny – Daniel

Nagranie z tego chrztu trafiło do sieci i stało się viralem. Nie jest ono nowe – pochodzi sprzed kilku lat, ale teraz przeżywa boom. Oczywiście wywołuje też emocje, jedni są oburzeni zachowaniem księdza, inni widzą, że to swoboda między znajomymi. Pojawiają się też głosy zdziwienia, że ojciec nie znał prostej formułki.

Portal WP postanowił dotrzeć do bohatera słynnego nagrania. Dziennikarzom udało się ustalić, że uwieczniony na wideo chrzest miał miejsce w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie. Proboszcz, o. Wiesław Przybysz, powiedział, że ksiądz od niefortunnego „tłuka” nie posługuje w tej parafii już od trzech lat.

– Nie wiem, jak to skomentować, przecież nie będziemy usuwać tego filmiku. Wiadomo, że w tej chwili wszystko może trafić do internetu i stać się popularne. Może księża powinni brać to pod uwagę – mówił w rozmowie z portalem proboszcz.

Ostatecznie dziennikarze WP dotarli do bohatera nagrania. Duchowny przyznał, że zna się z rodzicami chrzczonego dziecka.

To był chrzest córki mojego dobrego znajomego, znałem się z tym małżeństwem. Przecież nikogo nie chciałem obrazić i nie obraziłem. Ale – jak widzę – nie wszyscy potraktowali to humorystycznie – komentuje o. Damian. – Widziałem komentarze i publikacje. Szkoda, że nie wszyscy podeszli do tego z dystansem – dodaje kapłan.

Źródło: WP

Avatar photo
Dominik Kwaśnik

Z portalem Crowdmedia.pl związany jestem od 2020 roku jako autor artykułów i wydawca. Współpracowałem także z portalem Wiadomo.co, gdzie budowałem dział sportowy, tworząc newsy, reportaże i felietony o tematyce sportowej. W 2019 roku pracowałem też w grupie Iberion, gdzie tworzył artykuły newsowe. W przeszłości współtwórca i autor tekstów (recenzje, wywiady, artykuły specjalistyczne) dla bloga literacko kulturalnego Bookznami.pl. Mam też doświadczenie jako reporter radiowy z praktyk w internetowym Radiu WWW, dla którego przygotowywałem relacje z wydarzeń kulturalnych.

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczęszczał do Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przedsiębiorca, od blisko 10 lat prowadzący firmę zajmującą się różnego rodzaju pracami graficznymi - od przygotowywania kreacji reklamowych po skład książek. Po godzinach – współtwórca vloga o tematyce piłkarskiej „Zielony Stolik”, gdzie odpowiadam też za montaż wideo. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu, pasjonat historii i podróży.

1 Odpowiedzi na Ksiądz podczas chrztu nazwał ojca „tłukiem”, teraz się tłumaczy. „Szkoda, że nie wszyscy….”

  1. Mira pisze:

    Fajnie że się dobrze znają , że nie sztywniacy , lubią się i z humorem zareagowali . Ale w świątyni bożej jakem ateistka , oczekiwałabym bardziej „dostojnego” słownictwa . Jakoś tak wszystko wokół psieje , język parlamentarny nie jest już synonimem poprawnego , ładnego języka , a wręcz przeciwnie . To samo dotyczy dziennikarzy , celebrytów i okazuje się kościoła . A jednak żal .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *