Ks. Kazimierz Sowa nie wytrzymał, mocny komentarz ws. parafialnej orgii. „Kpina z ludzi”

Ks. Kazimierz Sowa skomentował w sieci reakcję Diecezji Sosnowieckiej na orgię z męską prostytutką na plebanii w Dąbrowie Górniczej.

Co się wydarzyło w parafii…

Co jakiś czas ogólnopolskiej media informują o mniejszych i większych skandalach z udział księży. Jednak najnowsza historia z duchownym, która wydarzyła się w Dąbrowie Górniczej w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej to coś, co nie mieści się w głowie.

W nocy z 30 na 31 sierpnia na terenie należącym do Kościoła, pojawiło się pogotowie ratunkowe oraz policja.

Ratownicy interweniowali w mieszkaniu służbowym ks. Tomasza Z., wikariusza i redaktora „Niedzieli Sosnowieckiej”. Co się stało? Otóż kilku księży zamówiło męską prostytutkę. Panowie nałykali się tabletek na potencję, a (najprawdopodobniej) męska prostytutka straciła przytomność.

Wtedy jeden z imprezowiczów zadzwonił po pogotowie. Jednak gdy na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, nie chciano nikogo wpuścić do mieszkania. Ratownicy byli zmuszeni wezwać policję. Efekt? Sprawa trafiła do prokuratury i ruszyło śledztwo.

Ks. Sowa krytykuje biskupa

Natomiast proboszcz parafii 12 września, czyli dokładnie 12 dni od wydarzeń w parafii – powiadomił pisemnie biskupa. Ten z kolei w trybie pilnym powołał komisję, która ma zbadać sprawę. „Ksiądz Biskup jest na bieżąco informowany o wynikach pracy komisji. Po zakończeniu jej prac i ustaleniu okoliczności zdarzenia, Ksiądz Biskup podejmie stosowne kroki przewidziane prawem kanonicznym” – brzmi treść oświadczenia wydanego przez rzecznika prasowego kurii, Przemysława Lecha.

Cała sprawę skomentował ks. Kazimierz Sowa, który nie szczędził słów krytyki decyzji podjętej przez biskupa. Jak zaznaczył w swoim wpisie na portalu społecznościowym, „to nie pierwszy skandal na tle seksualnym a konkretnie homoseksualnym w tej diecezji”.

Duchowny skomentował cała sprawę również w „Fakcie”. – Nie można bez przerwy oskarżać całego świata. To nie media są winne. Należy wyjaśnić sprawę w swoim środowisku i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Powoływanie komisji przez biskupa i informacja o innym przebiegu zdarzeń jest dla mnie kpiną z ludzi – powiedział ks. Kazimierz Sowa.

Źródło: Fakt

 

1 Odpowiedzi na Ks. Kazimierz Sowa nie wytrzymał, mocny komentarz ws. parafialnej orgii. „Kpina z ludzi”

  1. Piotr pisze:

    Czy to ten sam książki , milioner swiadczacy wiele lat usługi medialne w terenie, przybudowce medialnej ryżego? Orgii duchownych nie pochwalam, podobnie jak orgii nauczycieli, dziennikarzy itd itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *