Kolejny skandal w TV Republika! TE słowa padły w programie na żywo. „Pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu”

TV Republika w ostatnich dniach nie może zatrzymać karuzeli skandali. Kolejne kuriozalne słowa padły w wydaniu na żywo.

TV Republika w sobotnim wydaniu „Mówi się” gościła Jacka Sobala. Mężczyzna w latach 2017-2018 pełnił funkcje prezesa zarządu Polskiego Radia. Obecnie występuje w Republice.

To on wprowadził do obiegu obraźliwe określenie „chyży rój” odnoszące się do premiera Donalda Tuska. Po raz kolejny na antenie stacji dał upust swojej nienawiści do premiera.

Stacja okazała się schronem dla wielu ofiar rewolucji w mediach publicznych. Do Republiki trafiła sama „śmietanka” propagandowych mediów. W szeregi stacji wstąpiła min. była gwiazdeczka TVP Danuta Holecka czy też Michał Rachoń. Swoje schronienie w ramówce stacji znalazł również Jacek Sobala. Autor stwierdzenia „chyży rój” objaśnił genezę tego określenia w trakcie emisji „Mówi się”.

Zaraz po tym, jak Donald Tusk zapowiedział, że wraca do polskiej polityki, to było kilka lat temu, zastanawiałem się, jak mam o nim opowiadać. Spośród tych wszystkich określeń, jakie przychodziły mi do głowy, większość do publicznego użycia się nie nadaje, z różnych powodów. Uzgodniliśmy, że jedynym, którego będę mógł używać jest właśnie to, „chyży rój”. – wyjaśnił z dumą Sobala.

W sobotnim wydaniu „Dzisiaj” transmitowanego na antenie TV Republika Sobala nawiązał do śmierci Nawalnego. Mężczyzna próbował połączyć śmierć opozycjonisty  z obecnym premierem polskiego rządu. W kontekście słów „Putin to zabójca” skierował ostrzeżenie do widzów:

Ale pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu – powiedział

Kika minut później prowadzący serwisu informacyjnego TV Republika rozwinął swoją myśl dalej.

Teraz po śmierci Nawalnego przypomina się inne ofiary Putina. Ta lista jest długa, a są jeszcze wojny. Czeczenia, Ukraina to setki tysięcy niewinnych ofiar, kobiet i dzieci. Ale dzisiaj, gdy świat krzyczy „Putin to zabójca”, pamiętajmy, że na czele polskiego rządu stoi człowiek, który spotykał się z Putinem, bo jak mówił, „chcemy dialogu z Rosją, taką, jaką ona jest – mówił.

Sobala sprytnie podczas całej swojej wypowiedzi nie wymienił Donalda Tuska z imienia i nazwiska ani razu. W innych programach mężczyzna zwracał się do premiera bezpośrednio.

Wiesz co, Tusku? Ty się zacznij oglądać za siebie, bo ta sprawiedliwość, moim zdaniem, już po ciebie idzie. Ty jeszcze o tym nie wiesz, ale tak jest – mówił kilka tygodni temu.

Czy były prezes Polskiego Radia powinien spodziewać się  pozwu od samego premiera?

Źródło: WP

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

3 Odpowiedzi na Kolejny skandal w TV Republika! TE słowa padły w programie na żywo. „Pamiętajmy, kto stoi na czele polskiego rządu”

  1. Marcin pisze:

    Krótko .
    Moje ponad godzinne zmaganie się z klawiaturą, przepadło .
    Dziękuję proamerykańska propagando !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *