Katarzyna Warnke uderza w Kościół. W swojej argumentacji użyła…symbolu męskości

Artyści lubią od czasu do czasu dokopać Kościołowi. Do tego grona zalicza się Katarzyna Warnke. Aktorka nie kryje, że nie ma dobrego zdania o tej instytucji. Teraz publikowała w sieci pewną grafikę.

Katarzyna Warnke uderza w Kościół… penisem

Katarzyna Warnke jest jedną z najciekawszych polskich aktorek.

Aż szkoda, że znamy ją głównie z śmieciowych filmów Patryka Vegi. W ostatnich latach mogliśmy oglądać ją np. w „Kobietach mafii” czy „Botoksie”. Nie są to dobre obrazy, ale jej gra aktorska jest jedną z niewielu ich zalet.

Warnke jest też bohaterką plotek. Media pisały np. o jej związku z Piotrem Stramowskim, a ona sama często pokazuje, że jest… ostrą babką!

Teraz na swoim profilu na Instagramie wrzuciła grafikę, która wielu może się – delikatnie sprawę ujmując – nie podobać. Aktorka udostępniła bowiem post ruchu Dziewuchy Dziewuchom. W nim opisano „toksyczne nauki kościoła”.

Jakie to „nauki”? Po pierwsze, „możesz mieć autorytet, jeśli masz penisa”. Do tego „ciało jest nieczyste, a seks jest „fe””. Potem jest coś dla miłośników BDSM: „Miłość i przemoc się nie wykluczają”. To tylko część z tych dziwnych prawd.

To nie pierwszy cios Warnke w Kościół

To zresztą nie pierwszy raz, gdy Warnke krytykuje Kościół. Jak wiele Polek i Polaków widzi powiązania tej instytucji z politykami, oczywiście tymi z prawej strony. W rozmowie z portalem Pomponik wyraziła to, co nie podoba się jej w tym, jak działają duchowni.

– To jest instytucja, która bierze pieniądze od państwa, zajmuje się z gruntu polityką i umacnianiem swojej pozycji. (…) Jesteśmy w koszmarnej sytuacji, jeśli chodzi o Kościół. Myślę, że wszystkie osoby wierzące i dbające o Kościół, czujące się częścią Kościoła też są załamane tą postawą – oceniła.

Oczywiście o Kościele negatywnie wypowiada się wielu artystów. Niemal zawodowo robi to Adam „Nergal’ Darski, lider zespołu Behemoth. W czasie ostatniego Bożego Ciała jego zespół zagrał nawet koncert, w którym Nergal w dość inteligentny i subtelny sposób skrytykował PiS.

Źródło: Radio Zet

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

2 Odpowiedzi na Katarzyna Warnke uderza w Kościół. W swojej argumentacji użyła…symbolu męskości

  1. Przechodzień pisze:

    Dlaczego tu jest napisane, że uderzę w Kościół? Przecież to co jest na tej grafice nijak się ma do nauki Kościoła. To raczej jakiś bzdurne wydumanie i domniemania na temat tego co w kościele katolickim się dzieje. Poza tym kto to jest ta pani?

  2. Piotr pisze:

    Sojusz cwiercinteligentow medialnych z cecinteligentkami zamiatajacymi w teatrze wiecznie zywy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *