Kamiński w poważnym stanie! Przez głodówkę? „To zagraża nawet jego życiu”

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zdradza informacje na temat stanu zdrowia Mariusza Kamińskiego. Polityk od kilku dni prowadzi strajk głodowy.

W niedzielnym wydaniu „7.Dzień tygodnia” europoseł zdradził, że kondycja zdrowotna osadzonego polityka jest bardzo słaba. Głównym powodem osłabienia jest głodówka, którą Kamiński rozpoczął zaraz po zatrzymaniu.

To zagraża być może nawet jego życiu w najbliższej przyszłości – powiedział Czarnecki

Element gry politycznej

Głównym tematem w programie Radia Zet było oczywiście zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika:

W tej chwili wszystko zależy od dobrej woli lub braku dobrej woli ministra sprawiedliwości i rządu w tej sprawie. Jeżeli pan minister sprawiedliwości będzie chciał, żeby panowie Mariusz Kamiński i Maciej Wasik byli dalej w więzieniu, to oczywiście będzie mógł sprawę dać ’na żółwia’ i ich z więzienia jeszcze przez wiele tygodni czy miesięcy nie zwolnić – informuje europoseł

Dopytywany o to, czy to przypadkiem nie jest tak, że politycy osadzeni za kratami, to jest idealne paliwo polityczne dla PiS, odpowiedział:

Nie kosztem ludzkiego cierpienia, bo przecież jeden z nich jest w bardzo poważnym stanie zdrowotnym

Zapytany o to, czy ma na myśli Kamińskiego, odpowiedział:

– Tak słyszymy. Jego kondycja zdrowotna po kilku dniach głodówki jest bardzo niedobra i to zagraża być może nawet jego życiu w najbliższej przyszłości, więc to nie jest obszar gry politycznej

Równi i „równiejsi”

Wiceminister obrony narodowej, Cezary Tomczyk, który również był gościem programu podkreślił że wszyscy są równie wobec prawa i nie ma ludzi, którzy są „równiejsi”:

-Jeżeli ktoś jest przestępcą, to jego miejsce jest w więzieniu. Panowie Kamiński i Wąsik nie są żadnymi więźniami politycznym, bo to urąga logice i przede wszystkim urąga przyzwoitości. Więźniów politycznych to mamy na Białorusi. To nie są więźniowie polityczni, tylko przestępcy!

Zapytany o to, czy uważa, że minister sprawiedliwości, Adam Bodnar powinien jak najszybciej wydać opinie w sprawie ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika odpowiedział:

-Uważam, że pan minister Bodnar bez zbędnej zwłoki przeprowadzi procedurę, która jest przewidziana w kodeksach. Nie wiem, czy moje zdanie na ten temat nie byłoby próbą wywarcia wpływu na ministra Bodnara. Uważam, że pan Wąsik i Kamiński to są przestępcy. (…) Jeżeli ktoś przekracza uprawnienia (…) to moim osobistym zdaniem jest oczywiście to, że ci panowie powinni kontynuować odsiadywanie wyroku

Źródło: Radio Zet

Avatar photo
Malwina Kawenczyńska

Moja droga do świata mediów czytanych rozpoczęła się od fascynacji ludzkimi historiami i ich wpływem na społeczeństwo. Mimo wieloletniego doświadczenia w świecie HR, zawsze byłam związana ze słowem pisanym. Od tworzenia własnych artykułów, kierowanych do wielu branży zawodowych, poprzez relacje eventowe, aż do artykułów związanych z lifestylem oraz biznesem. Od wielu lat jestem zafascynowana wpływem trendów, kultury, zdrowego stylu życia oraz polityki na nasze codzienne doświadczenia.

4 Odpowiedzi na Kamiński w poważnym stanie! Przez głodówkę? „To zagraża nawet jego życiu”

  1. zbik pisze:

    Mam nadzieję że zostanie sprawiedliwie osądzony za malwersacje i trafi tam gdzie jego kumple.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *