Julia Przyłębska nie może spać spokojnie, ważny polityk zdradza powyborczy plan PO. „Mamy to przegadane z prawnikami”

Marcin Kierwiński został zapytany o trzy pierwsze decyzje, jakie zostaną podjęte po wyborach. Mgr Julia Przyłębska nie może spać spokojnie.

Pomimo tego, że na opozycji panuje na razie zamieć, Platforma Obywatelska zaczyna rysować powyborczy plan. Marcin Kierwiński był gościem programu „Tłit” Wirtualnej Polski gdzie został zapytany o trzy pierwsze decyzje, jakie zostaną podjęte jeśli największa partia opozycyjna wygra tegoroczne wybory. Mgr Julia Przyłębska będzie miała więcej czasu na gotowanie chłodnika litewskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Mamy opinie prawne

Dziennikarz zapytał polityka PO, czy formacja widzi możliwość usunięcia mgr Julii Przyłębskiej z piastowanego stanowiska. – Oczywiście, że tak – odpowiedział Marcin Kierwiński.

Ona już skończyła swoją kadencję i mówią to nawet nominaci PiS-u – kontynuował. – Julia Przyłębska jest twarzą zablokowania i zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego – powiedział. Dopytywany, jak miałoby wyglądać ewentualne jej usunięcie z funkcji szefowej TK, Kierwiński przypomina, że „są na to sposoby”. 

Mamy to przegadane z prawnikami i na pewno przywrócimy normalny i demokratyczny Trybunał Konstytucyjny, który będzie spełniał swoją rolę. Wszystkie osoby, które łamały prawo poniosą konsekwencje. W tym dotyczy to także sędzi Przyłębskiej – skonkludował.

Glapiński i Sąd Najwyższy

Kolejnym krokiem będzie przywrócenie praworządności w Sądzie Najwyższym, czyli wykluczenie z SN sędziów, którzy nie mają prawa w nim zasiadać oraz odpolitycznienie prokuratury i służb specjalnych.

Trzecią sprawą będzie pakiet ustaw, które realnie pozwolą walczyć z inflacją i ułatwią życie Polakom. Dziennikarz zapytał o plany związane z prezesem NBP Adamem Glapińskim.

Adam Glapiński razem z Kaczyńskim i Morawieckim jest jednym z trzech króli polskiej inflacji. Jeżeli chcemy zwalczyć inflację, osoby tak nieodpowiedzialne jak Glapiński, powinniśmy jak najszybciej usunąć – mówił sekretarz generalny PO. – Deklaracja jaką składał Donald Tusk jest jak najbardziej prawdziwa. Glapiński nie będzie prezesem NBP – zadeklarował.

Donald Tusk na ubiegłorocznej konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu, bardzo obrazowo opisał wyrzucenie Adama Glapińskiego z banku centralnego. – Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny i nieprzyzwoity w tym, co robi. Glapiński jest nielegalny i nie będzie ani jednego dnia dłużej prezesem NBP i nie trzeba będzie ustawy – powiedział lider PO i dodał, „że go wyprowadzi z NBP”.

Źródło: Wirtualna Polska

 

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *