Joanna Dunikowska-Paź po debiucie w „19:30”. Internauci reagują. „Jak dla mnie, to…”

Joanna Dunikowska-Paź po raz pierwszy poprowadziła w sobotę „19:30” w TVP. Sądząc po reakcjach w sieci, debiut dziennikarki wypadł okazale.

Dawno, bardzo dawno żaden program informacyjny w TVP nie cieszył się taki zainteresowaniem widzów jak „19:30”. Wszystko przez zmianę, która nastąpiła. Media publiczne – z trudem, bo z trudem – ale są uwalniane z rąk funkcjonariuszy i propagandystów, którymi przez ostatnie lata wysługiwali się politycy Prawa i Sprawiedliwości.

W czwartek o wydarzyło się coś symbolicznego, a zarazem wymownego.

Widzowie zobaczyli nową odsłonę „Wiadomości”, które teraz nazywają się po prostu „19:30”. Pierwsze wydanie 21 grudnia poprowadził dziennikarz Marek Czyż. I było… po prostu normalnie. Bez jadu, bez szamba, bez jak należy interpretować wyświetlone materiały. Niedoróbki? Było ich sporo, widać, że nowy zespół pracował w niekomfortowych warunkach i pod presją czasu. Jednak tak musiało być i nikogo nie powinno dziwić, że np zabrakło podpisów pod wypowiadającymi się osobami. Ale z każdym dniem jest coraz lepiej.

– To jest 19:30, najważniejszy program informacyjny telewizji polskiej. Wczoraj obiecaliśmy państwu nową jakość w mediach publicznych. Dziś nie tylko my chcemy wyjaśnić, dlaczego ta zmiana jest konieczna. Dlaczego by budować wspólnotę narodową, trzeba zmienić język przekazu. Musimy po prostu informować – powiedział w czwartek o 19:30 Marek Czyż

Dziennikarz pojawił się też jako prowadzący w piątek, ale w sobotę widzom przedstawiła się Joanna Dunikowska-Paź. W informacyjnym programie TVP nie zabrakło tematów takich jak protesty przewoźników na granicy, wojny w Ukrainie, weta prezydenta ws. przekazania trzech miliardów na media publiczne i podwyżek dla nauczycieli. Pokazano również odpowiedź Donalda Tuska.

Doświadczona dziennikarka wypadła co najmniej dobrze, a internauci chętnie komentowali jej debiut w „19:30”.

„Jak dla mnie to Joanna Dunikowska-Paź znacznie lepiej wypada jako prowadząca „19.30”. Tchnęła życie w program. Przyjemnie się ogląda”

„Nowa prowadząca 19.30 — Joanna Dunikowska-Paź. Bardzo dobre pierwsze wrażenie. Weto prezydenta jako dwójka, ale nie zdążono zamieścić ją w zajawkach na początku programu. Brakuje podpisu pod logiem „Na żywo” — chyba że profilaktycznie na żywo to nie jest emitowane

„Skrytykowałem pierwsze „19.30”, ale jestem już pod ogromnym wrażeniem dzisiejszego wydania. Bardzo przypominają mi wydanie szwedzkiej telewizji publicznej — fakty, bez narracji. Nawet jeśli sposób przejęcia się nie podobał, to zasłużyliśmy na taką publiczną telewizję. Lepsze niż TVN” – brzmiały opinie niektórych internautów.

Źródło: Fakt

 

 

10 Odpowiedzi na Joanna Dunikowska-Paź po debiucie w „19:30”. Internauci reagują. „Jak dla mnie, to…”

 1. Grazyna pisze:

  Super nowy program informacyjny ! Super prowadzący ! Mam nadzieję, że teraz może być tylko lepiej. Zyczę wszystkim nowego spojrzenia na to co się dzieje, bo życie bez zawiści jest o wiele lepsze a przede wszystkim zdrowsze.

 2. Stanisław pisze:

  Brawo,super tak powinno być już dawno. Wreszcie można z przyjemnością oglądać program , a także prowadzącą.Pozdrawiam całą ekipę nowej TVP.

 3. Konrad pisze:

  W pełni się zgadzam jakoś spokojniej w kraju bez kłamliwej propagandy a i wyznawcy PiSu okrzepną jak nie będą mieli robionej sieczki z mózgu zwłaszcza przez TVP info a i przy następnych wyborach bez pomocy propagandy PiS już nigdy nie wygra

 4. Teresa pisze:

  Brawo, super nareszcie TVP należy do społeczeństwa bez szczucia i chamstwa PIS . Gratuluję zespołowi. Proszę wytrzymajcie. Życzę powodzenia

 5. Andrzej pisze:

  Super. Nareszcie informacje a nie nienawistna propaganda. Z przyjemnością oglądałem czego nie robiłem od ośmiu lat.

 6. Stanisław pisze:

  Super, tak trzymać. Gratuluję zespołowi normalności. Wytrzymajcie, trzymam za was kciuki.

 7. Irena pisze:

  Zmiana niewyobrażalna. Po 8 latach znowu oglądam informacje o 19.30. Prowadzący bardzo mi się podobają. Nareszcie.

 8. Andrzej pisze:

  Wrażenia są wyłącznie pozytywne. Po zalewie bezczelnej, skrajnie kłamliwej i chamskiej propagandy telewizji sterowanej przez sługusów Kaczyńskiego słyszymy, choć na razie w dość skromnej realizacji, rzetelnych i prawdziwych dziennikarzy, których zadaniem jest obiektywne podanie informacji. Podanie informacji a nie szerzenie nienawiści kupionych za Judaszowe srebrniki wiernych sługusów minionego reżimu. Polska telewizja została przejęta bezprawnie? A w imię jakiego prawa oni 8 lat temu przywłaszczyli sobie na własność coś, co było własnością całego narodu. Obsadzili najważniejsze urzędy swoimi, sowicie opłacanymi pachołkami, a teraz bezczelnie, powołując się na swoje gangsterskie prawo drą gęby, bo nie mogą już siać nienawiści. Go away PiS -apage satanas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *