Jarosław Kaczyński bezkonkurencyjny! Jednak ze zwycięstwa w tym znanym plebiscycie prezes nie może być zadowolony

Jarosław Kaczyński zajął pierwsze miejsce w plebiscycie. Problem w tym, że chodzi o Biologiczną Bzdurę Roku 2022.

Jarosław Kaczyński liderem

Lider PiS, Jarosław Kaczyński, został w tak szczególny sposób wyróżniony w plebiscycie organizowanym przez autora bloga, to tylko teoria.

Kaczyński zapewne marzyłby o takim wyniku w wyborach do Sejmu – ponad 40 proc. osób biorących udział w głosowaniu (dokładnie 43,3 proc., 3230 głosów) oddało głos na niego.

Czym jednak polityk wywalczył sobie tak wysokie poparcie? Słowami: Mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przez 20 lat (…), a kobieta tylko dwa”.

To słowa, które wypowiedział w czasie spotkania ze zwolennikami w Ełku na początku listopada 2022 roku.

Jako znany ekspert od biologii, Kaczyński powiedział wtedy, że „trzeba czasem powiedzieć też i trochę otwarcie pewnych rzeczy gorzkich”. To alkoholizmem kobiet tłumaczył niską dzietności w Polsce.

– Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie – dodał. Nie podał przy tym źródeł owych teorii.

Następnego dnia chyba jeszcze pogorszył swoją sytuację.

Wczoraj powiedziałem o tym, że młode kobiety ścigają się z mężczyznami, jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Co jest obiektywnie szkodliwe, uczciwy polityk, jeśli o tym wie, a ja to wiem z dobrego źródła, musi o tym mówić – mówił. – To po prostu szkodzi. To się kończy około 25. roku życia, nie chcę już mówić, dlaczego, bo znów ogłoszą, że ja obrażam młode damy i tak dalej – dodał.

Kara

Za tę wypowiedź został w grudniu ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej. Zawnioskowała o to Joanna Scheuring-Wielgus. Przewodnicząca komisji Monika Falej z Lewicy tłumaczyła wtedy, że „nie można szydzić z ludzi”.

Warto dodać, że Kaczyński wygrał mimo mocnej konkurencji. W szranki z nim stanęli i inni twardzi zawodnicy. Wyróżnieni zostali m.in. Justyna Socha oraz Janusz Korwin-Mikke.

Jak jednak widać, lider PiS nie miał w tym roku sobie równych.

Źródło: Natemat.pl

Jacek Walewski

Od wielu lat publikuję artykuły na różne tematy: począwszy od polityki, ekonomii i nowych technologii po popkulturę. W przeszłości współpracowałem z m.in. Magazynem Gitarzysta czy Esensja.pl Obecnie oprócz pisania dla Crowd Media, publikuję swoje artykuły na Bitcoin.com i Cryps.pl Jestem autorem tysięcy artykułów dot. wyżej wspomnianych kwestii.
Politykę poznawałem "od kuchni", współpracując z posłem Mirosławem Suchoniem (Polska 2050) i posłanką Mirosławą Nykiel (PO). Działałem także społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *