Iga Świątek mocno wkurzyła się na nierozsądnego kibica. TA mina mówi wszystko [WIDEO]

Iga Świątek rozpoczęła Australian Open od wygranej z Julą Niemeier 6:4, 7:5. Po spotkaniu doszło do drobnego incydentu z udziałem kibica.

Dobre wspomnienia  Igi z Australian Open

W ubiegłym roku Iga Świątek rozpoczęła swój marsz po tytuł pierwszej rakiety świata od wielkoszlemowego Australian Open. W 2022 r. nasza tenisistka doszła do półfinału imprezy, co mogło sugerować, że to będzie jej sezon. I tak też się stało, bo w kolejnych miesiącach zachwycała, czego najlepszym dowodem były triumfy na turniejach French Open i US Open. Osiągnięcia Igi docenili również fani, którzy na początku stycznia wybrali ją najpopularniejszym polskim sportowcem 2022 r. na Gali Mistrzów Sportu.

Iga Świątek na imprezie nie mogła się pojawić, ponieważ była już w Australii, gdzie przygotowywała się do pierwszego wielkoszlemowego turnieju w nowym sezonie. Zmagania na Australian Open zaczęła od wygranej z Julą Niemeier 6:4, 7:5. Spotkanie dostarczyło ogromnych emocji, ponieważ Niemka postawiła Świątek bardzo trudne warunki. Ale skończyło się szczęśliwie i Polka jest w drugiej rundzie turnieju.

Piłką w Świątek

Po zakończeniu meczu Iga przejęła mikrofon i powiedziała kilka słów do australijskiej publiczności. Świątek podkreśliła, że „pomimo nerwów, jest bardzo zadowolona” oraz że „to ogromne szczęście móc grać przed tak wspaniałą publicznością”. Następnie podeszła do kibiców, by podziękować im za doping i podpisać kilka pamiątkowych piłek, które fani spuszczali na sznurkach, a później Polka odrzucała je na miejsce.

Dla jednego z fanów okazało się zbyt trudnym zadaniem i po prostu cisnął piłką w kierunku Świątek, która w ostatniej chwili się uchyliła. Iga spojrzała na niego zniesmaczony i pogroziła palcem. – Nie rób tak, ok? – powiedziała spokojnie, następnie podniosła ciśniętą piłkę, podpisała ją i odrzuciła fanowi. Całą sytuację nagrały kamery.

Zachowanie tenisistki docenili fani w komentarzach pod filmem, którzy przyznawali, że pomimo zdenerwowania zachowała klasę. Nie każdy miałby tyle cierpliwości. „To było niefajne ze strony fana. Mają szczęście, że jest bardzo miła” — napisał jeden z nich pod nagraniem.

Iga Świątek w II rundzie Australian Open 2023 zagra z z Kolumbijką Camilą Osorio. Początek spotkania o 1:00 w nocy z wtorku na środę.

Źródło: Sport.fakt.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *