HIT! Udawali duchownych, żeby otworzyć nową drogę. Mieszkańcy powitali ich „chlebem i solą” [WIDEO]

Mieszkańcy wsi Jutrków mieli dość opieszałości władz i sami zrzucili się na utwardzenie drogi. Na uroczystym otwarciu pojawili się fałszywi biskup i proboszcz.

Nowe się święci

Jak powszechnie wiadomo, każda nowa inwestycja w Polsce – droga, tunel, kanał, nowy odcinek autostrady, o statkach nie wspominając, potrzebuje wyświęcenia. Na uroczystym chrzcie zawsze zjawia się ksiądz z kropidłem, aby wszystko działało długo i bez zakłóceń. Kilka miesięcy temu pisaliśmy nawet o absurdzie, do którego doszło na Podlasiu, gdy ksiądz przy dźwiękach akordeonu święcił nowy pojazd w obecności całej rodziny.

Tymczasem mieszkańcy małej wsi Jutrków przy okazji otwarcia nowej drogi nieco wykpili te zwyczaje. Ale po kolei. Jedna z lokalnych dróg od dawna była zmorą mieszkańców wioski. Ścieżki do Kierzna, graniczącej z powiatem kępińskim, nie można nazwać nawet ulicą. Więc lokalna społeczność wzięła sprawy w swoje ręce.

Mieszkańcy sami zrobili zrzutkę na utwardzenie drogi, a kiedy inwestycja została zakończona, postanowiono ją uroczyście otworzyć. Na Facebooku pojawiło się nagranie z niecodziennego wydarzenia. Byli strażacy, którzy trzymali w rękach odręcznie napisany transparent z hasłem „Droga finansowana z funduszy mieszkańców wsi Jutrków przy pomocy ludzi dobrej woli korzystających z tej drogi” nawiązująca do plansz z hasłem „sfinansowano z budżetu państwa”.

Biskup i proboszcz przecięli wstęgę

Ale to nie koniec! Na otwarciu drogi zjawili się również fałszywi biskup i proboszcz. W rolę duchownych wcielili się sami mieszkańcy. Na nagraniu widać, jak „proboszcz” oczekuje przybycia „biskupa”. Ten zajeżdża mercedesem z szoferem. Zostaje powitany „chlebem i solą” a wręczające mu go mieszkanki całują pierścień „biskupa”. Jesteśmy pod wrażeniem, doskonała inscenizacja!

„Duchowny” ochrzcił drogę, nastąpiło wspólne przecięcie wstęgi, a następnie biskup wsiadł do auta i odjechał. Uwadze widzów nie może umknąć fakt, że na tablicy rejestracyjnej widniał napis „TACA”.

„Wielkie brawa za humor i utwardzenie. Super społeczność Państwo tworzą!”, „Brawa za dobry humor i inicjatywę. Życie z humorem jest lżejsze” – pisali internauci. Pełna zgoda!

Źródło: o2.pl

2 Odpowiedzi na HIT! Udawali duchownych, żeby otworzyć nową drogę. Mieszkańcy powitali ich „chlebem i solą” [WIDEO]

  1. Witold pisze:

    Mogła „Gmina” stanąć na wysokości zadania i podesłać Orkiestrę z remizy strażackiej, chyba, że remizy brak…??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *