Grunt się pali pod nogami Adamczyka, prokuratura wkracza do akcji. W tle przelew na 100 okrągłych baniek

Historia wydaje się nieprawdopodobna. Czy Michał Adamczyk próbował wyciągnąć 100 mln zł na lewe konto bankowe? Sprawę bada prokuratura.

Radio Zet opisuje historię rodem z filmu gangstersko-sensacyjnego. Ciężko sobie wyobrazić, że można być tak zuchwałym, ale z drugiej strony ta sprawa może być lustrzanym odbiciem tego, jak traktowano państwo przez 8 lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

Były gwiazdor TVP Michał Adamczyk podał się w banku za prezesa telewizji publicznej i chciał założyć konto na którym miała wylądować gigantyczna kwota z abonamentu.

Jestem prezesem TVP

Dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski podał na platformie X informację, która wywołała ogromne oburzenie i niedowierzanie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nadal jest pod butem PiS-owskiego nominata i to stamtąd miało wyjść 100 mln zł na trefne konto założone przez Michała Adamczyka.

Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy próbie otwarcia przez byłego pracownika TVP Michała Adamczyka rachunku bankowego na rzecz Telewizji Polskiej. Likwidator TVP twierdzi, że KRRiT miała w planach przelać tam ponad 100 mln zł z abonamentu – czytamy.

Mowa o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego próby otwarcia rachunku bankowego w jednym z banków, na rzecz spółki pod nazwą Telewizja Polska S. A., przez Michała Adamczyka i Tomasza Owsińskiego. Adamczyk podawał się za Prezesa Zarządu TVP a Owsiński za wiceprezesa – pisze dziennikarz w kolejnym wpisie.

O sprawie zostało również powiadomione Bankowe Centrum Bezpieczeństwa działające przy Związku Banków Polskich.

Likwidator działa nielegalnie

Radio Zet poprosiło Michała Adamczyka o komentarz do całej sprawy. Nie ma w nim kategorycznego zaprzeczenia informacji podawanej przez stację.

Rzekomy likwidator działa nielegalnie i nie ma żadnego umocowania prawnego. Nielegalna jest likwidacja spółki. Sądy rejestrowe odmówiły wpisu likwidacji i likwidatora. Sporne uchwały zostały przeze mnie zaskarżone. KRRiT przekazała środki do depozytu sądowego. Nie ma możliwości nielegalnej wypłaty z depozytu sądowego – przekazał Adamczyk.

Do sprawy odniósł się także szef KRRiT Maciej Świrski. – Nie jest prawdą że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała planować przelanie na jakiekolwiek konto 100 milionów złotych. KRRIT zgodnie z uchwałą nr 40/2024 zapobiegającą wydatkowaniu środków z opłat abonamentowych na cele inne aniżeli ustawowe skierowała abonament do depozytu sądowego – napisał w mediach społecznościowych.

Źródło: Radio Zet

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *